לירון ישראלי, השוטרת הצבאית שנפצעה בפיגוע הדקירה שאירע שלשום במעבר קבר רחל, שחזרה היום (רביעי) את האירוע בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון שביקרו אותה בבית החולים הדסה עין כרם. "היא ראתה שאין לה ברירה אלא לעבור דרכי, אז היא קפצה עלי ודקרה אותי בגרון", סיפרה החיילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשהיא עדיין מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שחזרה ישראלי את הרגעים הראשונים של פיגוע הדקירה בפני ראש הממשלה ושר הביטחון שביקרו אותה בשעות הצהריים. "פתחתי את הדלת של הבוטק'ה ונכנסה אישה", סיפרה השוטרת. "היא סירבה לשים את התיק על המסוע כי היה בו סכין, וגם עליה, והיא צפצפה. היא ראתה שאין לה ברירה ושהיא חייבת לעבור דרכי, אז היא קפצה עלי ודקרה אותי בגרון".

כשראש הממשלה ושר הביטחון עומדים לצד מיטתה, המשיכה השוטרת הפצועה לתאר את הרגע שבו השתלטה על הדוקרת הפלסטינית לאחר שזו כבר פצעה אותה. "ישר אחרי זה היא נכנסה לבוטק'ה כדי לדקור את החיילת השנייה", הוסיפה ישראלי. "ניסיתי להפעיל את כל הכוח שלי כדי לבעוט בה, והיא נפלה. אמרתי לה שתוריד את הסכין, ואחרי שהיא לא שיתפה פעולה חטפתי לה אותה מהיד בכוח".

ראש הממשלה שיבח את עוז רוחה של החיילת ואמר כי היא פעלה בצורה יוצאת מן הכלל. בהמשך ביקורם פקדו נתניהו ויעלון את מיטתו של שי יצחק מימון, שנפצע בפיגוע הירי בשילה.

נתניהו ויעלון בבית החולים (צילום: קובי גדעון / לע"מ)
נתניהו ויעלון בבית החולים | צילום: קובי גדעון / לע"מ

"הפצועים גילו אומץ לב ורוח איתנה מאוד מרשימה"

בתום הביקור סיכם נתניהו את האירועים האחרונים וציין לשבח את תפקוד הפצועים הישראלים באירוע. "ביקרנו עכשיו את הפצועים שגילו אומץ לב, קור רוח, ורוח איתנה מאוד מרשימה", אמר ראש הממשלה. "אנחנו מביעים תנחומים ודואבים את יגונם של אליעזר ושרה, שאיבדו את בנם, מלאכי - יוצא דופן ומיוחד במינו. אין כאב גדול יותר מכאבם של הורים שמאבדים בן או בת, ולבם של כל אזרחי ישראל עמם".

בהמשך תיאר נתניהו את המאמצים הביטחוניים שנעשים למניעת פעילות חבלנית נגד ישראל. "סיכלנו יותר ממאתיים ניסיונות פיגועים מאז תחילת השנה שעברה, וגם אל המרצחים והמפגעים הללו אנחנו נגיע. אנחנו נגבה מחיר כבד גם מהטרוריסטים וגם משולחיהם ותומכיהם".

שר הביטחון יעלון שב והדגיש כי העלייה באירועי הטרור היא תוצר ישיר של ההסתה שמלבה הרשות הפלסטינית. "יש טרור שמוזן גם מהסתה של הרשות הפלסטינית, וגם מלחץ מבחוץ שמתחיל מאירן עם מימון של החמאס, עם לחץ לבצע פיגועים", אמר יעלון וביקש לשלוח תנחומים לעם המצרי בעקבות מתקפת הטרור הקשה שהתבצעה הבוקר בחצי האי סיני. "יש טרור אסלאמי בכל המזרח התיכון, ואני רוצה להשתתף בצער ולחבק את העם המצרי על האירוע הקשה שהיה הבוקר בסיני. מאחורי הטרור באשר הוא, עומדת מדינה כמו אירן, עומדים ארגונים כמו דאע"ש, חמאס, ג'יהאד אסלאמי-פלסטיני, ומתפקידנו כמדינה, יחד עם המדינות האחרות שמתמודדות עם הטרור, לשתף פעולה ולפעול כדי לא לאפשר לו להרים ראש. אני מאמין שזה מה שיעשה".