ביום שלישי בשעות הבוקר ירו חיילי צה"ל למוות בצעירה פלסטינית בת 18 במחסום בכניסה לרחוב השוהאדה בחברון. תיעוד התקרית עורר הדים בעולם ועדי ראייה פלסטינים טענו כי היא נורתה על לא עוול בכפה, אך בצה"ל אמרו כי הצעירה הייתה חמושה בסכין וניסתה לדקור חייל - ואף הציגו את תמונת הסכין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע תועד על ידי קבוצת פעילים מקומית בשם "צעירים נגד התנחלויות" ובתמונות שפרסמו נראית הסטודנטית כשהיא עומדת במרחק מהחיילים שניצבים מולה בנשק שלוף. בין היתר נבדק החשד שאל-השלמון תיאמה מראש את הגעתה למקום עם הצלם הפלסטיני שתיעד את האירוע. התמונות שפורסמו עוררו סערה משום שהצעירה נראית בהן כשהיא עומדת במרחק מה מהחיילים וללא סכין.

הסכין שנמצאה במחסום בחברון
הסכין שנמצאה בזירה | צילום:

פוואז אבו עיישה, שנראה באחת התמונות שפורסמו מהאירוע כשהוא עומד לצידה של אל-השלמון, אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית מען כי היה בדרכו לעבודה כששמע את החיילים צועקים בעברית לעבר הצעירה וקוראים לה להתרחק.

הצעירה ועד הראייה במחסום (צילום: צעירים נגד התנחלויות)
הצעירה ועד הראייה במחסום | צילום: צעירים נגד התנחלויות

לדבריו הוא החל לתרגם לה את פקודות החיילים ובתגובה היא ניסתה לעזוב את המחסום. בשלב זה, כך לדברי עד הראייה, קראו לה החיילים לעצור וירו לעבר הקרקע. לאחר עוד מספר יריות אזהרה הם ירו לעבר שתי רגילה. לאחר מכן סיפר כי ירו עוד ארבע פעמים לעבר פלג גופה העליון וירו בה פעם נוספת לאחר שכבר שכבה על הקרקע.

אל-השלמון נפצעה אנושות כתוצאה מירי ופונתה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם מתה מפצעיה. אתמול השתתפו מאות פלסטינים בהלווייתה. רבים הניפו דגלי פלסטין ודגלים של ארגונים שונים וקראו לנקום את מותה.