רונצקי ובנט, ארכיון (צילום: פלאש 90)
השר והרב לשעבר, בנט ורונצקי | צילום: פלאש 90

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון תקף שר בכיר בקבינט שאת שמו לא חשף, שלטענתו קיבל מידע מקצין צה"ל ללא אישור במהלך ימי מבצע "צוק איתן". שר בכיר נוסף נקב בשמו של השר נפתלי בנט, וטען כי נהג להגיע לישיבות הקבינט כשהוא מתודרך על ידי גורמים ביטחוניים. "מדובר במצב מסוכן מאוד שעלול להדרדר לכדי פוטש", אמר אותו שר. היום החליט בנט להגיב לדברים כשטען כי "ההכפשות האנונימיות הן חוצפה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך תדריך שקיים היום השר יעלון עם כתבים צבאיים בקריה, הוא מתח ביקורת חריפה על התנהלות השר וחבר הקבינט, שלטענתו שוחח במהלך המבצע עם קצין ללא אישור. לחדשות 2 Online נודע כי מדובר ברב הצבאי לשעבר, תא"ל (במיל') אביחי רונצקי, שלכאורה חיבר בין בנט לבין מפקדים ביחידות השדה ובכך היווה ערוץ פתוח ולא מאושר בין דרגי השטח לקבינט.

רונצקי, שכבר השתחרר מצה"ל כלל לא גויס למבצע "צוק איתן". הוא חזר לשירות ועלה על מדים על דעת עצמו. כשהוא על מדים נכנס למפקדות, השתתף בתדרוכים ובפקודות, וכך השיג מידע שלכאורה העביר לשר בנט. לאחר שנודע על כך לגורמים הרלוונטיים, הועבר המקרה לרמטכ"ל שטיפל בו באופן אישי. רונצקי התבקש בשל כך לעזוב את השטח, תוך כדי המבצע, והתבקש שלא להיכנס יותר לתדרוכים סגורים. הוא לא צפוי לחזור לשירות בעקבות המקרה.

בנט ויעלון, ארכיון (צילום: פלאש 90)
יעלון ובנט, ארכיון | צילום: פלאש 90

"השר בנט גאה בפעולותיו שהובילו למבצע המנהרות והצילו חיי אדם", נמסר היום מלשכת שר הכלכלה בתגובה לדברים. "במשך שבועות ארוכים, כאשר השר בנט דרש שוב ושוב לצאת לפעולה להריסת המנהרות, היו גורמים פוליטיים ביטחוניים שעצרו את הפעולה וביטלו את האיום בזלזול, דבר שהותיר את יישובי הדרום חשופים לפיגוע טרור אסטרטגי".

"ההתעקשות של השר בנט להביא לפעולת המנהרות לא הגיעה אליו מאסטרולוגים, אלא מירידה לשטח, ומפגישות חוזרות ונשנות עם גורמי ביטחון, מודיעין ומומחים שונים" הוסיפו בסביבת השר. "הצלת חיי אדם חשובה אפילו יותר מתדרוכים פוליטיים".

"אנו מקווים כי בקרוב יפיקו את כל הלקחים סביב דחיית פעולת המנהרות והשלכותיה, והשר בנט יהיה הראשון שישמח לדון בכך", הוסיפו בלשכת בנט. "בכלל, אנו מתרשמים עמוקות מכך שרוח הלחימה שבה לפוליטיקאים מסויימים בשלהי ספטמבר״.

הרב אביחי רונצקי מסר בתגובה: ״איני מכיר שום הליך הדחה שעברתי, איש לא דיבר איתי, ואיני רואה כל סיבה לכך. אני משרת בצבא כבר 45 שנה, ונקראתי למילואים לבסיס שיזפון גם לאחר מבצע צוק איתן. אמשיך לתרום למדינת ישראל ככל שאדרש".