מאות תרמו לחיילים. ארכיון
מאות תרמו לחיילים. ארכיון | צילום:

הפרסום אמש בחדשות 2 Online על לוחמים ששירתו במבצע "צוק איתן" - אך אין להם מה לאכול כי לא עבדו גרר גל של תגובות מצד גופים, חיילים נוספים ותלמידים. למשרדי עמותת "בית חם לכל חייל" שמסייעת לחיילים אלה, הגיעו מאות טלפונים מאנשים שתרמו כסף וביקשו לארח חיילים לחג. בעמותה גייסו עשרות אלפי שקלים למען החיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול הבאנו את סיפורם של שני לוחמים - אחד מהם בכיפת ברזל ואחד בגדוד הנדסה שלחם בעזה. שניהם העידו כי אין להם כסף לקנות אוכל. הבעיה העיקרית נבעה מהסיבה שבזמן המבצע הם לא יכלו לעבוד, כמו שהם עושים בתקופות שגרה, מה שהעמיק את החובות והמצוקה הכספית שלהם.

"מרגע פרסום הכתבה, התקשרו אלינו עשרות אנשים בדקה. היה מבול של טלפונים", סיפרה שפרה שחר מעמותת "בית חם לכל חייל". התרומה הממוצעת הייתה 200 שקלים ורבים גם תרמו סכומים של 1,000 שקלים ומעלה.

"התקשרו אלינו גם מהארץ וגם מהעולם - בין היתר מויצ"ו בלוס אנג'לס. היו תלמידים שתרמו 30 שקלים, ואנשי עסקים, עורכי דין ועוד חברות שפתחו את הלב והכיס", היא הוסיפה - וביקשה להודות לתורמים מהארץ ומהעולם על ההירתמות הגדולה למען החיילים.

חיילים לוחמים (צילום: רויטרס)
ארכיון | צילום: רויטרס

"זה מזעזע, מביש ומקומם"

במערכת חדשות 2 Online התקבלו מאות מיילים מאנשים שביקשו לסייע לחיילים. "אני מזועזעת שאלה הם פני הדברים, קראתי את זה ובכיתי", ציינה אחת מהן. אחר הוסיף: "הלב נקרע מלקרוא את זה, לילדים שלנו שלחמו בכדי להגן על התושבים במדינת ישראל אין כסף לאוכל".

מיד לאחר פרסום הכתבה, בחברת פרטנר Orange התקשרו לעמותה והודיעו לה שיעבירו לה תרומה כספית נכבדת. "במהלך כל השנה ובכל פניה של עמותת 'בית חם לכל חייל' המנוהלת על ידי שפרה, העושה מלאכת קודש, אנו נענים מידית ובאהבה גדולה", אמרה עמליה גלזר, סמנכ"ל חטיבת תקשורת ואחריות תאגידית.

"מזעזע, מביש ומקומם שככה מתייחסים לחיילים", אמר אחד הפונים. "לכל חייל כזה צריכים לשלם מיד וללא שום בירוקרטיות וסחבת מענק חד פעמי של כ- 20 אלף שקלים. חייבים להקים קול זעקה בציבור שיזעזע את משרד הביטחון ואת הממשלה כדי שיעניקו לאותם חיילים מענקים או לפי כושר השתכרותם ויכולתם".

בצה"ל הסבירו אתמול כי הם רואים בטיפול בפרט חשיבות מן המעלה הראשונה. "לגורמי הפרט ביחידות מגוון רחב של פתרונות סיוע כלכלי לחייל במצוקה. מגוון הכלים כולל בין השאר חופשה מיוחדת, מענקים, הלוואות, תווי שי וכדומה", אמרו שם.

גם היום, כמו בכל יום, התקבלו בעמותה פניות רבות מחיילים שביקשו עזרה ואמרו כי הם לא מסוגלים לשרוד. שחר ממשיכה לענות מדי יום לטלפונים ומקווה שעוד חברות ואנשים פרטיים יירתמו למשימה.

טלפון לתרומות: 03-9533334

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv