מסר מרגיע מהגזרה הצפונית לקראת ראש השנה: סגן מפקד האוגדה המרחבית בגולן, אל"מ ניר בן דוד, התייחס היום (ראשון) לאיום שנשקף מצד ארגון דאע"ש ואמר כי מדובר בעניין רחוק שסממניו טרם נראים באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את הדברים אמר אל"מ בן דוד במהלך סיור שערך בגזרה לקראת תקופת החגים. "בצד השני של הגבול מתנהלת מלחמה, ואנחנו בוחנים כל העת מה שמתרחש בצד הסורי", אמר הקצין. "אין פה דאע"ש, אבל יש ארגונים אחרים במרחב הזה - עם זאת הערכת המצב היא עניין שמשתנה והמציאות משתנה מיום ליום".

גם אלוף פיקוד הצפון, יאיר גולן, התייחס להלך הרוח לאורך גבול הצפון, וציין כי הצבא מתגבר את כוחותיו בציר לקראת החגים, תוך היערכות לשינויים בלבנון ובגבול עם סוריה.

גבול סוריה
דריכות בגדר הגבול עם סוריה | צילום: חדשות 2

בתום טקס הרמת כוסית לשנה החדשה, אמר האלוף גולן כי ההתפתחויות בשכנותינו מצפון אינן אמורות להשפיע על המצב בישראל. "צו השעה בצפון הוא להתכונן לימים טובים יותר אך גם לשמר את הרוגע", הסביר גולן בשיחה עם חדשות 2 Online. "אנו רואים מה קורה בסוריה ואנו רואים מה קורה בלבנון, ועדיין אני חושב שזה לא צריך לשנות לנו את התכניות". עם זאת הדגיש גולן כי הצבא עוקב באופן אדוק אחר כל התפתחות. "יש עננות באופק שאני מקווה שלא יגיעו לכאן. צריך להסתכל עליהם ולדעת שהמעקב האדוק הוא צו השעה, שצריך להתכונן ואנו עושים את זה".

דאע
עדיין רחוקים מהגבול. לוחמי דאע"ש | צילום: רויטרס, חדשות

בהמשך דבריו התייחס האלוף במרומז לתרחישים אפשריים של ירי טילים ושימוש במנהרות התקפיות נגד יישובי הצפון, כפי שניסה לעשות חמאס במהלך ימי "צוק איתן". "צריך להתכונן ולהיערך וללמוד את הלקחים מהדרום, ואנחנו מקפידים לשמור על כוננות מוגברת בתקופה הזו, חיילים רבים לא ייצאו לחג בגלל ההיערכות המוגברת", אמר.

עם זאת ביקש גולן להרגיע וקרא לאזרחי ישראל לנצל את חופשת החגים כדי לנפוש ברחבי הארץ. "ניתן להרגיש ביטחון מלא במהלך החגים ואני מעריך שיהיו ימים טובים ושקטים".