אילוסטרציה (צילום: בשמת בן עמי)
ארכיון | צילום: בשמת בן עמי

איש קבע בדרגת רב סמל ימשיך בשירות צבאי, לא יורד בדרגה ולא ייכנס לכלא וזאת למרות ששפך בקבוק אקונומיקה על ראשה ופניה של חיילת בשירות סדיר במהלך ויכוח ביניהם. בית דין הצבאי החליט אתמול (שני) לאמץ הסדר טיעון במסגרתו הוא יבצע חודשיים של עבודות צבאיות ויישלם פיצויים על סך 1,500 שקלים לחיילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, בעקבות המעשה החיילת פונתה לבית החולים כשהיא סובלת מכוויות, מירויים, יובש וצריבות בעיניה, ונאלצה לעבור תקופת החלמה בביתה.

האירוע החל לאחר שהחיילת זרקה על מצחו של הנאשם חותמת גומי, ובתגובה הנגד שפך עליה חלק ממשקה קולה, והיא שפכה עליו מאותו משקה את מה שנותר בו. "הנאשמת התריעה בפני הנאשם כי הנוזל שבבקבוק הינו אקונומיקה, אך הדבר לא הביא לעצירת הסלמת האירוע מצדו של הנאשם", נכתב בגזר הדין, בו גם צוין כי לדעת השופטים לנגד לא הייתה כוונה לפגוע במתלוננת.

מקרה חמור זה הובא לידיעת הציבור כבר בדוח נציב קבילות החיילים שפורסם בחודש מאי האחרון. "התנהלות הנגד כלפי החיילת הייתה חמורה ביותר הן בעת שהתבטא כלפיה באופן בוטה ושאינו ראוי, והן בעת שנהג כלפיה באופן תוקפני ואלים, מה שהוביל לכך שנדרשה לטיפול רפואי ולתקופת החלמה לא מבוטלת", ציין אז הנציב.

לגזר הדין המלא

השופטים: "הנאשם הבין את טעותו"

העונש הוא תוצאה של הסדר טיעון בין הצדדים שאושר על ידי בית הדין. השופטים התחשבו בעדויות של מפקדים ביחידה, שאמרו כי האיש הוא נגד מצטיין ושמדובר במעידה חד פעמית.

עו"ד בני קוזניץ (צילום: יח״צ)
עו"ד בני קוזניץ | צילום: יח״צ

השופטים ציינו: "התרשמנו כי הנאשם הבין את טעותו ופעל לשפר דרכיו בתקופה שחלפה מאז האירוע ועד היום. הוא הפנים את הפסול במעשו ולמד את לקחו. עם זאת לא ראינו להקל ראש בחומרת המעשים ובפוטנציאל הנזק אשר היה עלול להיגרם כתוצאה מהם".

עו"ד בני קוזניץ, ממשרד קוזניץ פסח ושות' שייצג את הנאשם מסר בתגובה: "הנגד לקח אחריות מלאה על האירוע והתנצל. מכאן ימשיך לתרום לצה"ל ככל יכולתו ובהצטיינות כפי שעשה עד כה".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv