כביש 10 (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

במהלך חג הפסח, צה"ל יפתח חלק משטחי האימונים של הצבא לרווחת המטיילים ברחבי הארץ. עם זאת הודגש כי כל הגעה לשטח צבאי - מצריכה תיאום מראש בטלפון ובקבלת אישור בכתב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך חג הפסח, בין התאריכים 19 עד ה-28 באפריל, צה"ל יפתח לרווחת המטיילים חלק משטחי האימונים ברחבי הארץ. עם זאת יש לתאם ולאשר את ההגעה והשהות בשטחי האש שייפתחו. לתיאום הכניסה למסלולים ולמעיינות, או באירועים חריגים במרחב יהודה ושומרון, יש ליצור קשר עם המוקדים האזרחיים במספר 1208.

דובר צה"ל הדגיש כי כוחות הצבא ממשיכים להתאמן גם במהלך החג בחלק משטחי האימונים, לרבות אימונים באש חיה. על כן, על המטיילים לנהוג בזהירות, בהתאם להנחיות, ולוודא שאינם נכנסים בשוגג לשטחי אש של הצבא. כל הגעה לשטח צבאי מצריכה תיאום מראש בטלפון ובקבלת אישור בכתב.

זהירות, מוקשים, שלט (צילום: Pavel Bernshtam, 123rf.com, חדשות)
צילום: Pavel Bernshtam, 123rf.com, חדשותכמו כן, הוחלט בצה"ל על פתיחתו לתנועה של כביש 10 שבדרום, במקטע שבין עזוז, דרך הר כרכום - עד מפגש הצירים 10 ו-12. הכבישים ייפתחו לתנועה במהלך החג, בין התאריכים 20 ל-27 באפריל בין השעות 08:00 ל-18:00.

דובר צה"ל מבקש להדגיש בפני ציבור המטיילים כי יש איסור לחצות גדרות ולהיכנס למקומות מגודרים ומשולטים, בהם שדות מוקשים המסומנים באמצעות גדר תיל ושילוט בצבעים צהוב ואדום. חשוב להדגיש כי קיימת סכנה מהיסחפות מוקשים בעקבות המוקשים.

בנוסף, על המטיילים לנהוג בזהירות ובהתאם להנחיות ולוודא כי אינם נכנסים בשוגג לשטחי A שבאזור יהודה ושומרון, פעולה המהווה עבירה על החוק בהתאם לצו מפקד פיקוד המרכז. שטחי A מסומנים בשילוט אדום המזהיר מפני סכנת חיים.