מצלמת אבטחה במזרח ירושלים תיעדה באופן נדיר את אחד המעצרים במסגרת מבצע של יחידת המסתערבים של משמר הגבול במחנה הפליטים שועפט. כוח מסתערב שהגיע למקום נתקל בהתנגדות עזה של בני המשפחה, שאוחזים בתעודת זהות כחולה ישראלית. למרות המהומה, הכוח מצליח לעצור את המבוקשים - שיידו בקבוקי תבערה לעבר חיילי צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המעצר נחשב למבצע שגרתי בסדר היום של יחידת המסתערבים במשמר הגבול. הפעם, התיעוד מגלה, הכוח נתקל בהתנגדות מצד בני משפחה של אחד המבוקשים אותו ניסו לעצור. התיעוד פורסם הערב (ראשון) במהדורה המרכזית.

לפי הסרטון, בתוך הרכב הלבן נמצאים הלוחמים של יחידת המסתערבים של מג"ב. הם נכנסו לחצר בית במחנה הפליטים שועפט כדי לנסות ולתפוס מבוקשים שזמן קצר קודם לכן יידו בקבוקי תבערה כחלק מהעימותים המתגברים בימים האחרונים ברחבי ירושלים.

המבוקשים, שאוחזים בתעודת זהות כחולה, מתחמקים ממעצר בעזרת ההתנגדות של בני המשפחה - שמעזים להתעמת עם הכוחות. בעוד הם מנסים לשבש את המעצר, הלוחמים אף משליכים רימוני הלם כדי לנסות ולבצע את המשימה. כוחות נוספים, לא מסתערבים, מגיעים למקום כדי לסייע.

למרות ההתנגדות והאלימות שמתפתחת במקום, הם מצליחים לעצור אותם ומעבירים אותם לחקירה. התמונות שנחשפו מראות את המורכבות האדירה של פעילות כוחות הביטחון במזרח ירושלים, שלרוב נתקל בקושי מצד האזרחים ואף מגיע לכדי אלימות.