בנימין נתניהו ובני גנץ (צילום: החדשות)
יו"ר כחול-לבן נגד רה"מ נתניהו | צילום: החדשות

בעקבות ירי הרקטה מרצועת עזה לשטח ישראל הלילה וחזרת טרור בלוני התבערה בימים האחרונים, תקף הבוקר (חמישי) יו"ר כחול-לבן בני גנץ את מדיניות ראש הממשלה נתניהו. לדבריו, ישראל איבדה את ההרתעה מול חמאס: "נתניהו חזק בדיבורים, יש לגבות מחיר צבאי מיידי כבד מהחמאס". צה"ל תקף הבוקר תשתית תת-קרקעית ברצועת עזה בתגובה ירי הרקטה בלילה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גנץ כתב בחשבון הטוויטר שלו: "נתניהו חזק רק בדיבורים. המשך הירי של החמאס מעיד על אובדן ההרתעה. רק גביית מחיר צבאי מיידי כבד מהחמאס תבהיר שמדינת ישראל לא רק מדברת, אלא גם מפעילה כוח".

חילופי ההאשמות במערכת הפוליטית מגיעה לאחר שצה"ל תקף הבוקר תשתית טרור תת קרקעית של חמאס במתחם צבאי בדרום הרצועה, בתגובה לרקטה ששוגרה הלילה משטח רצועת עזה. "צה"ל ימשיך לפעול נגד הניסיונות לפגוע באזרחי ישראל ורואה בחמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה", נמסר מדובר צה"ל.

בעקבות השיגור הופעלה הלילה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית אשכול. דובר צה"ל מסר כי השיגור זוהה והרקטה יורטה על ידיי לוחמי כיפת ברזל. מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי קול הפיצוץ שנשמע היה של היירוט שבוצע על ידי מערכת כיפת ברזל וכי אין נפילות ביישוב ולא ידוע על נזק. האירוע הגיע על רקע החלטת מתאם פעולות הממשלה בשטחים מאמש להטיל סגר ימי על הרצועה - עד להודעה חדשה, בעקבות טרור ההצתות ושיגורי בלוני התבערה.

על פי דיווחים פלסטיניים מטוסי צה"ל נראו באזור העיר רפיח, שבדרום הרצועה ונשמעו שם הדי פיצוצים. בכיר הג'יהאד האסלאמי ברצועה, דאוד שיהאב, אמר לתקשורת הפלסטינית לאחר שיגור הרקטה, כי ארגונו "מתעקש על יישום הבנות הרגיעה, על אף המכשולים שמציבה ישראל".

החלטה להטיל סגר ימי על רצועת עזה התקבלה בסופו של "זיגזג" בישראל, שבמהלכו הוחלט מספר פעמים להרחיב ולצמצם את מרחב הדיג, בהתאם להתפתחויות באזור - ובעיקר על פי המשך שיגורי בלוני התבערה לעבר עוטף עזה, על היישובים שבאזור והשטחים החקלאיים שנמצאים מסביבם.