ביום חמישי יתקיים "מסדר כנפיים", הטקס שבו יציינו בוגרי קורס הטיס את סיום הכשרתם - וזה לא הטקס היחיד שמתקיים השבוע בחיל האוויר. ביום רביעי יסיימו מפעילי הכטמ"ם, כלי טיס מאויש מרחוק, את הקורס ויציינו זאת בטקס בבסיס פלמחים. "אני אוהב לטוס, זה כיף להיות באוויר", סיפר סגן ג', טייס מסוקים ובן העדה הדרוזית הראשון לסיים קורס טיס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו    

"אני אוהב את המקצוע הזה, ומעבר לזה, זה תפקיד משמעותי", הוסיף ג'. גם מפעילי הכטמ"מים המסיימים הביעו התרגשות רבה מהמעמד. "זכיתי בחצי השנה האחרונה להכיר את המערך המבצעי ביותר בחיל האוויר", תיארה סג"ם ש', מפעילת כטמ"ם. "אנחנו גאים להיכנס ולקחת חלק משמעותי בהגנה על המדינה".

"תחושת שליטחות, להיות לחק מזה - כבוד גדו (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
"תחושת שליטחות, להיות לחק מזה - כבוד גדו | צילום: דובר צה"ל, חדשות

לא רק ג', הטייס הדרוזי הראשון, יעשה היסטוריה השבוע. 27 מסיימי קורס מפעילי הכטמ"ם יצדיעו בטקס למפקדת שהייתה אחראית עליהם במשך ששת החודשים האחרונים, סרן ע', האישה הראשונה שפיקדה על הקורס. "אני גאה לקחת חלק במערך משמעותי מבצעי ותורם", תיאר סג"ם י', מפעיל כטמ"ם. "התחושות שמלוות אותי זה בעיקר שליחות. העוצמה של חיל האוויר היא עוצמה חזקה ומכירים אותה בכל העולם. להיות חלק מהדבר הזה זה כבוד גדול".

"מסדר הכנפיים" שייערך בבסיס חיל-האוויר חצרים, יתקיים בסימן 50 שנים למלחמת ההתשה ובמעמד נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, ומפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין. קורס הטיס הנוכחי הוא הקורס הראשון בו החניכים המסיימים כטייסי קרב, מיד לאחר ההכשרה, יגיעו לטייסת האדיר ויתחילו לטוס על פלטפורמות דור 5 כבר מסיום ההכשרה.