איתות לטהרן? ישראל רוכשת מארצות הברית מטוסי תדלוק מתקדמים ובעלי יכולות משופרות ביותר ממיליארד דולר. תחילה תקבל ישראל 2 מטוסים ובהמשך עוד 6 מטוסים מתוצרת בואינג. למטוס החדשני יכולות נשיאת חימוש ואפשרות לתקוף מטרות ממרחק של מאות קילומטרים מחוץ לשטח האווירי של מדינת האויב. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

זאת הפעם הראשונה שארצות הברית מוכרת לישראל את מטוסי התדלוק. עד היום חששו בוושינגטון מפני תקיפה אפשרית של ישראל באירן אך נראה שהתיישנות המטוסים הוותיקים הביאה אותם לאפשר את המכירה.

מבחינת חיל האוויר מדובר רכש חובה בשל העובדה שהמטוסים הישנים בני יותר מ-40 שנה. המטוסים החדשים מדגם KC-46 מתוצרת בואינג ירכשו בעזרת יותר ממיליארד דולרים מכספי הסיוע וההצטיידות בהם תחל בעוד כשנתיים.

"זה מטוס התדלוק המבצעי היחיד מסוגו בעולם", אמר פרד סמית', מנהל מכירות בבואינג. "יש לו יכולות לתדלק באוויר, יכולות שאין לשום מטוס תדלוק אחר ויש לו הגנה מפני מתקפות ביולוגית וכימיות ". דוגמא נוספת ליכולת של המטוס לדבריו: "מסוגל לפעול ביום ובלילה, יש לו יכולת לטוס בחושך מלא"

ווסט ספורלאק, מפקד טייסת תדלוק בחיל האוויר של ארה"ב מסביר: "המטוס נותן לחיל האוויר הישראלי את היכולת לעשות מה שצריך לעשות בכל עת". למתדלקים החדשים יכולות משופרות ויכולים להפוך לרב משימתיים כמו נשיאת חימוש כמו טילי שיוט ויכולת תקיפת מטרות ממרחק של מאות קילומטרים בלי להיות חשופים למערכות נ"מ.