כוחות הביטחון סיכלו הבוקר (שבת) פיגוע דקירה בצומת תפוח, כשמחבל חמוש כבן 20 ניסה לדקור שוטר לאחר שנמלט מכוחות מג"ב. אותו שוטר פתח לעברו בירי ונטרל אותו. אין נפגעים בקרב כוחותינו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

המחבל, תושב הכפר סניריא, הגיב למוצב מג"ב והחשיד את הלוחמים. אלו החלו לבצע מרדף רגלי אחריו. שוטר שהיה במקום זיהה את המרדף וחסם את דרכו של המחבל עם ניידת משטרה. המחבל, בתגובה, שלף סכין וניסה לפתוח את דלת הניידת בכוונה לדקור את השוטר. השוטר בתגובה ביצע ירי לעברו ונטרל אותו.

הסכין מזירת האירוע בצומת תפוח (צילום: חדשות)
הסכין מזירת האירוע בצומת תפוח | צילום: חדשות

המחבל נפצע באורח קשה מהירי ופונה על ידי כוחות צה"ל לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. בבית החולים אישרו שהמחבל הגיע במצב קשה מאוד עם סכנה לחייו. אין נפגעים בקרב כוחותינו.

בכיר ברשות מזהיר: חמאס ינצל את המשבר הכלכלי - וישתלט על הגדה

חושש שחמאס ינצלו את המצב הכלכלי, ישלמו שוחד ויקנו קצינים - כך היא השתלטה על עזה לפני עשור - כך הזהיר השבוע בכיר מאוד ברשות הפלסטינית בשיחות סגורות שתוכנן הגיע לידי החדשות ופורסמו ביום שלישי לראשונה במהדורה המרכזית.

דבריו של הבכיר נאמרים על על רקע השקט היחסי בעזה - והעיניים ששוב מופנות לעבר המשבר המתפתח ברחבי הגדה המערבית מאז שהחליט הקבינט לפני חודשיים ליישם את חוק קיזוז משכורות מחבלים.

כצעד מחאה על יישום החוק, נמנעת הרשות הפלסטינית לגבות כספי מסים ולקחת 600 מיליון שקל מדי חודש - כמעט חצי מתקציבה הכולל. כבר חודשיים ש-30 אלף אנשי צבאי ומנגנוני הביטחון הפלסטינים מקבלים רק חצי מהמשכורת שלהם.

המשכורת הנמוכה הביאה את הבכיר מאוד לומר בשיחות הסגורות: "אנחנו חוששים שחמאס ינצלו את המצב הכלכלי המתדרדר של קצינים שלנו ושל אנשי המנגנונים (חצי משכורת) שלנו, ישלמו כסף - יקנו אותם". הוא הוסיף: "כך חמאס השתלטה על עזה בהפיכה ב-2007 - תשלום שוחד מתחת לשולחן".