חמאס מאיים: נפגע באירוויזיון (צילום: חדשות 2)
סוללת כיפת ברזל בגוש דן (ארכיון) | צילום: חדשות 2

פחות מחודש לפתיחת תחרות האירוויזיון בתל אביב וארגון הטרור חמאס פרסם סרטון ובו הוא מאיים להרוס את החגיגות. אבל בצה"ל לא נשארים אדישים והערב (שלישי) מחליטים לא לקחת סיכונים ולכן נפרסו מספר כיפות ברזל במרכז הארץ ונערכים לאפשרות שחמאס ינסה לשבש את האירוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

הסרטון של חמאס, ששם את הצלב שלו על גני התערוכה בתל אביב, מדיר שינה מגורמי הביטחון וצה"ל שלוקחים בחשבון שאחד מגורמי הטרור בעזה ינסה אולי לחמם את האזור בתקופה ולחבל בתחרות - לכן נערכים לכך ברצינות ומבצעים פעולות נוספות במרחב כדי לא לפגוע באירועי האירוויזיון ובאיך שזה יצטייר בעולם.

אתמול, ארגון הטרור חמאס פרסם סרטון חדש ששותף ברשתות החברתיות ובו איום ישיר על קיום האירוויזיון בישראל. בסרטון האנימציה המושקע ניתן לראות את הביתן בו יתקיים גמר התחרות האירופית ועליו סימני מטרה.

ההערכה היא שהמקור של הסרטון הוא ברצועת עזה ושהמטרה היא לאיים על ישראל ולאלץ אותה לקדם הסדרה או הפסקת אש מול הרצועה. בכל מקרה, הסרטון המושקע מייצג הפנמה של חמאס בכל הנוגע לאירוויזיון והחשיבות מבחינתה של ישראל לקיום האירוע.

בתחילת השבוע דווח כי משלחת ישראלית ביטלה ביקור בבחריין בשל חששות ביטחוניים. לפי הדיווח בסוכנות רויטרס, מדובר במשלחת של נציגים ממשלתיים ואנשי עסקים שאמורים היו להשתתף בכנס בבחריין. מאוחר יותר פורסם סרטון אנימציה מהמדינה המאיים על המשלחת הישראלית.

הגמר הגדול: בעוד כמה שעות זה קורה (צילום: פלוריאן וידר‎, חדשות)
במת האירוויזיון שמוקמת בישראל | צילום: פלוריאן וידר‎, חדשות

הסרטון מסתיים בכיתוב "האזהרה האחרונה", ונועד למנוע מהישראלים להגיע לכנס הכלכלי שאליו הוזמנו. בסרטון ניתן לראות מטוס ישראלי עם מגן דוד על דפנותיו נוחת בנמל התעופה בבחריין וממנו יוצאת המשלחת הישראלית. כשהיא מגיעה למלון שבו היא מתארחת, רחפן מעופף מעל ראשיהם ומשליך פצצה על המקום.