האם הצלחתם לפענח? (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המוסד, חדשות)
האם הצלחתם לפענח? | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המוסד, חדשות

המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, המוכר בכינויו "המוסד", מצא גם הוא דרך יצירתית לציין את יום העצמאות. בעמוד הפייסבוק של המוסד פורסמה אמש (רביעי) תמונה עלומה עם צפנים, וקישור לאתר בשם "r-u-ready-4.it" (האם אתם מוכנים לזה).

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בתמונה מופיע הלוגו של המוסד מספר פעמים - לעיתים מחוק בחלקו, לצד סימנים נוספים שעשויים לסייע בפתרון החידה: הסימון "play" וחיווי הזמן 00:01:11 שמעיד על כך שמדובר בחלק מסרט והכיתוב May 14 1948 - תאריך הקמת המדינה. האתר לא כולל רמזים נוספים, אך בהסתמך על פעמים קודמות ניתן להניח שמי שיצליח לפענח את החידה יוכל להתקדם ואף ליצור קשר עם המוסד.

בחודש דצמבר המוסד פרסם קמפיין גיוס שנועד למצוא את האנשים המוכשרים ביותר להצטרף לשורותיו. במודעה שפרסם הארגון הציע למועמדים המתאימים שאוהבים הרפתקאות ואתגרים מסביב לעולם להצטרף לשורותיו, אך לא פרסם דרך ליצירת קשר.

הארגון, שמבצע פעילויות מודיעיניות חשאיות מחוץ לגבולות המדינה, פנה למתאימים ביותר ותיאר את "שגרת חייו" של מי שיעבוד בארגון. בכותרת המודעה נכתב: "יש לך דקה?" ולאחר מכן: "אתה כבר מיומן באריזה לשלושה ימים. אוהב לספר שלא תגיע לכדורגל עם החברים בשני בערב, כי אתה בלונדון, לשתי פגישות, ומי היה מאמין שככה יטרטרו אותך רק כדי לשמוע את דעתך על 'אלגוטריידינג'". (מסחר בבורסה שמבוסס על תוכנות מחשב). 

בהמשך המודעה פנה המוסד למועמדים והציג אפשרות לחיים כפולים: "הימים בחו"ל נינוחים יותר. פתאום אתה הופך לאנגלי. עוצר לדרינק לפני ארוחת הערב". הארגון ניסה לשמור על מידע מעורפל במודעה ה"מסתורית", ובלי לפרט יותר מדי, אבל בניסיון למשוך את המתאימים ביותר: "יש לנו הצעה שהיא בדיוק כזאת. יכולנו לספר לך, אבל אז... כן. בדיוק. אל תנסה לנחש. אין טעם".  בסוף המודעה נכתב: "בוא נתערב שאתה אפילו לא קרוב לדמיין שככה יתחיל הפרק המסעיר בחייך. המוסד מגייס. אולי אותך?" ולא צורפה דרך ליצירת קשר.