אלחי טהרלב ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
אלחי טהרלב ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

משפחתו של סמל אלחי טהרלב ז"ל, נרצח בפיגוע דריסה בצומת עפרה לפני שנתיים, דורשים למנוע את מתן "דמי הכיס" למחבל האחראי למות בנם – באמצעות פתיחת תיק בהוצאה לפועל. זאת לאחר שהמחבל, שמקבל מדי חודש כאלף שקלים, לא שילם את הפיצוי למשפחה שנפסק עליו בשיעור של רבע מיליון שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"המחבלים זכאים לקבל דמי כיס ולבזבז אותם במזנון הכלא בעוד לא שילמו את הפיצוי הפעוט והמגוחך שנפסק להם", מסביר עורך הדין רביד שרון, המייצג את המשפחה. "כמובן שאין בשום פיצוי כספי לכפר או להסיר את הכאב הגדול ואת הפצע שנפער על ידי המרצח".

לדברי עורך הדין, הפיצוי שנפסק עד כה להוריו של אלחי, הינו רק סכום ראשוני שנפסק במסגרת ההליך הפלילי, ועדיין עומדת להוריו של אלחי הזכות להגיש תביעה נזיקית בבית המשפט ולדרוש פיצוי בעבור נזקיהם.

"קיווינו שגזר הדין של השופטים יהיה כזה שיכאיב למחבל, לכל מי שגידל אותו ולכל מי ששלח אותו. שאם יבוא עוד פעם מנוול כזה, הוא יחשוב פעמיים לפני שהוא פוגע ביהודי - אבל בשטח אנחנו רואים אחרת, ודמי הכיס של המחבל ממשיכים להגיע כסדרם", מוחה אביו של אלחי, האב אוהד טהרלב. "למרות שסכום הפיצויים שנפסק היה מגוחך גם ככה, עוד לא קיבלנו ממנו דבר, והמשך זרימת הכספים לפינוקים של המחבל מהווים זלזול בזכרו של אלחי ובנו".

על המחבל, מאלק חאמד, נגזרו שני מאסרי עולם בגין רצח אלחי ז"ל ובגין יתר העברות בהן הורשע, בהן ניסיון הרצח של סמל רועי ששון והאזרחים הנוספים שעמדו בתחנה. בנוסף גזר בית הדין על המחבל פיצויים בגובה 250 אלף שקלים למשפחת טהרלב, וכן 30 אלף שקלים לסמל רועי ששון. עד היום לא שולמו הפיצויים.‎