דייגים בעזה (ארכיון)
מרחב הדיג ברצועת עזה יורחב | צילום: חדשות

על אף המתיחות בגבול הדרום וטרור העפיפונים שלא פוסק - בישראל החליטו הבוקר (שלישי) להרחיב את אזור הדיג המותר לפלסטינים בעזה ל-15 מייל, זאת לאחר שביום רביעי שעבר המרחב צומצם ל-10 מיילים. ליברמן ביקר את ההחלטה וכתב בציניות: "התגובה העוצמתית של ישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

למרות שבתקופה האחרונה עוטף עזה לא אוזכר מספיק בכותרות, טרור השרפות לא נפסק. פעילי ארגון הטרור חמאס גרמו ליותר מחמישים דלקות בחודש האחרון. בנוסף, ההתפרעויות על הגדר נמשכות עם אלפים שהגיעו לפני מספר ימים לגבול עזה-ישראל: התפרעו, השליכו מטענים ויידו אבנים. למרות כל אלה בישראל עדיין החליטו להרחיב את אזור הדיג המותר.

יו"ר ישראל ביתנו ליברמן הגיב בציניות לדיווח, ובחשבון הפייסבוק שלו כתב: "התגובה העוצמתית של ממשלת ישראל לבלוני התבערה בעוטף עזה - הגדלת מרחב הדיג לעד 15 מייל".

בשבוע שעבר, מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע כי מרחב הדיג ברצועת עזה צומצם לטווח של עד 10 מיילים ימיים. בהודעה נכתב כי ההחלטה התקבלה בעקבות מספר בלוני תבערה ששוגרו מכיוון רצועת עזה לעבר שטח ישראל.

דריכות בדרום
הפגנות יום הנכבה בעזה | צילום: רויטרס, חדשות

שבוע לפני ההחלטה על צמצום המרחב - הוחלט על הרחבת מרחב הדיג ברצועה כדי למנוע הידרדרות במצב ההומניטרי, זאת לאחר הפרסום במהדורה המרכזית על כך שהושגה הפסקת אש מול חמאס למשך חצי שנה.

בהודעה שפרסם אז מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף כמיל אבו רוקון נמסר כי מרחב הדיג יהיה 15 מיילים ימיים וכי מימוש הצעד יותנה בכך ש"הדייגים בעזה יכבדו את ההסכמות". עוד הבהיר במכתבו כי לא תתאפשר חריגה מהטווחים שסוכמו וכי "וכל חריגה תטופל בהתאם על ידי כוחות הביטחון".