הפתעה לחג - ממרחקים: יום העצמאות הוא חגה של המדינה ושל הצבא שמגן על המדינה - אלא שבין החיילים הרבים יש לא מעט חיילים בודדים, שלא זוכים לחגוג אותו עם המשפחה - שנמצאת הרחק מהם. אז לרגל החג, בחרו בני המשפחות של החיילים הבודדים להפתיע אותם ולגרום להם להרגיש קצת פחות לבד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

רב"ט פביאן סנדובל, חייל מצטיין משרת כלוחם חילוץ והצלה חייל בודד שעלה לארץ מאורוגוואי שלא ראה את משפחתו זמן רב. אמו של פביאן הגיעה כל הדרך ממונטווידאו כדי להפתיע את בנה ולפגוש אותו בטקס המרגש.

"להיות אמא של חייל בודד זה לא משהו פשוט", מספרת האם סנדרה, "זה קשה לחשוב שהוא יכול להיות בסכנה או שהוא באימון קשה, וגם כשהוא יוצא הביתה הוא לא מקבל את החום של המשפחה. זה קשה לשחשוב שהוא יוצא ואני לא יכולה לבשל לו, לדבר איתו, לחבק אותו. מצד שני, אני גאה בו ומרגישה המון כבוד על ההחלטה שלו ועל מה שהוא עושה בצבא".

הופתע בטקס המצטיינים. פביאן סנדובל (צילום: החדשות)
הופתע בטקס המצטיינים. פביאן סנדובל | צילום: החדשות

אריאל משיח היא מנהלת רשת באגף התקשוב. בני משפחתה הפתיעו אותה עם בכה מצולמת מפילדלפיה שבארצות הברית. "אנחנו מאוד אוהבים אותך ומתגעגעים אלייך וגאים שאת משרתת בצה"ל", אומר לה אביה אורן בסרטון ששלח לה. אמה של אריאל אמרה לה שהיא "לא יכולה לחכות לפגוש אותה שוב". אחותה של אריאל הקדישה לה ריקוד פורטנייט - וגם אחיה הקטנים לא נעדרו מהסרטון.

"להיות הורה לחיילת בודדה זה שמחה ועצב, גאווה וקושי, רגשות מעורבים של אושר ובדידות, הרבה מאוד דאגות. איך היא מרגישה, אם טוב לה או קשה לה", אומר אורן, "הגעגועים חונקים. כל הורה מחכה לחייל שלו שיגיע לשבת ולהיות איתו כל שבוע או שבועיים ולנו אין את זה. כשאריאל טסה לישראל, לא הפסקתי לבכות. עם הזמן אתה מתחזק".

סרטון בהפתעה. אריאל משיח (צילום: החדשות)
סרטון בהפתעה. אריאל משיח | צילום: החדשות

פנחס מילן הוא לוחם בחטיבה 7. אביו, יהודה, בחר להפתיע אותו עם ברכה מצולמת מניו יורק - במיוחד לחג העצמאות. "אני רוצה להגיד לך שאני שמח שאתה מבסוט ומוצלח בצה"ל. אני יודע שהשריון מתאים לך, אני מקווה שתצליח בכל מעשה ידיך ותמשיך לשרת בצבא. אני מברך אותך ואת כל החיילים והחיילות בצה"ל. שנחגוג יחד את יום העצמאות בשנים הבאות".

"אני מדבר עם פנחס בערך שלוש פעמים בשבוע דרך הווטסאפ", מספר יהודה, "תמיד ידעתי שפנחס יהיה חייל מוצלח, כבר מילדות הוא היה טוב בבניית דברים ולעבוד עם הידיים. אני שמח על ההחלטה של בני ושבחר בטוב ביותר - להתגייס לחיל השריון".

"מקווה שנחגוג יחד". פנחס מילן מופתע (צילום: החדשות)
"מקווה שנחגוג יחד". פנחס מילן מופתע | צילום: החדשות