התקרית החריגה מול חופי חיפה: יחידת השיטור הימי של המשטרה עצרה היום (ראשון) אזרח טורקי שעל פי החשד ניסה להסתנן לתוך שטחי ישראל באמצעות אוניית משא שיצאה מטורקיה. הוא אותר בתום סריקות של חיל הים ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה בחיפה בחשד להסתננות וגרימת נזק לכלי שיט. בתיעוד שפרסמה המשטרה נראים רגעי מעצרו של החשוד על ידי המשטרה. בתיעוד נוסף שפרסם דובר צה"ל ניתן לראות את חיילי השיטטת כשהם מבצעים את ההשתלטות על הספינה.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסרטון נראה החשוד כשהוא אזוק בשתי ידיו ומובל על ידי אחד השוטרים אל מחוץ לספינה. בתום המעצר מהמשטרה נמסר כי היא פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

האירוע התחיל מוקדם יותר הבוקר כשעל פי הדיווחים מספר אלמונים ניסו לפגוע באוניית מכולות אזרחית, ק"מ ספורים משטח נמל חיפה. מסיבות שאינן ברורות במהלך האירוע פרצה שרפה על הספינה. מדובר צה"ל נמסר כי הושגה שליטה מלאה על האירוע שהסתיים ללא נפגעים.

כבר במהלך הלילה (בין שבת לראשון) התקבלה הודעה מתצפית אודות אירוע שהתרחש על האונייה שנמצאת על עוגן במפרץ חיפה והגיעה מנמל מרסין בדרום מזרח טורקיה. מהמשטרה נמסר למוקד הנמל שמדובר כנראה בנוסעים סמויים שנתגלו על האונייה.