חופי סיני - מלאים בפסח (צילום: חדשות 2)
חופי סיני - מלאים בפסח | צילום: חדשות 2

במשרד החוץ הישראלי מבינים שאזהרת המסע לסיני משכנעת פחות ופחות נוסעים ישראלים לחופים הקסומים והזולים של חצי האי המצרי בחג הקרוב. בשל החשש שישראלים יירדו בכל זאת לסיני, במשרד החוץ נוקטים בצעדי הסברה - ושבים על הקריאה לצאת לאלתר מהאזור ולשוב לישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"חרף אזהרת המסע החמורה של המטה ללוחמה בטרור, שלפיה נמשך האיום החמור למימוש פיגועי טרור נגד תיירים בסיני לרבות ישראלים בטווח הזמן המיידי, וקריאתו לכל הישראלים השוהים שם לצאת לאלתר מהאזור ולשוב ארצה, חוששים באגף הקונסולרי במשרד החוץ כי אזרחים ישראלים ישימו בכל זאת פעמיהם בחופשת הפסח גם לסיני", הזהירו היום במשרד החוץ.

שלטי הסברה במעבר הגבול (צילום: משרד החוץ, חדשות)
שלטים חדשים במעבר הגבול בטאבה | צילום: משרד החוץ, חדשות

עבור אלו שעוברים את הגבול, המשרד הציב שלטים במעברי הגבול לסיני כדי להזהיר ישראלים שלא להכניס קליעים, מצלמות רכב, רחפנים, סמים ובהם קנאביס רפואי לשטח מצרים. השלטים האלה הוצבו בערבית ועברית אחרי שמנהלת המחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ, סימה דובדבני, סיירה במעבר הגבול למצרים ופגשה עם מנהל המעבר במקום - וביקשה למנוע מהנוסעים לשאת את החפצים שעלולים לסבך אותם עם רשויות החוק במצרים.

לפי ההודעה ממשרד החוץ, "האזרחים הישראלים נקראים להישמע להנחיות הרשויות במקום ולנקוט במשנה זהירות על מנת להימנע ככל האפשר מהסתבכות מיותרות בארץ זרה".

פלג דאע"ש בצפון סיני (צילום: חדשות)
פלג דאע"ש בצפון סיני | צילום: חדשות

למרות האזהרות מהיחידה ללוחמה בטרור, על פי הערכות, אלפי אם לא עשרות אלפי ישראלים אמורים לחצות את מסוף טאבה ולבלות את חג הפסח בחופים ובנופי המדבר הקדומים של חצי האי. בהודעת המטה נאמר כי נמשך האיום החמור למימוש פיגועי טרור נגד תיירים בסיני לרבות תיירים ישראלים, בטווח הזמן המידי. האזהרה מזכירה ששולחת דאע"ש עדיין פעילה באזור וטוענים - האחריות הבלעדית על מה שקורה בחצי האי - על כתפם של המטיילים.