הכפר הפלסטיני תוקוע, גוש עציון, סוף השבוע. צעיר פלסטיני שוכב פצוע על הקרקע. חייל צה"ל אחד מעניק לו טיפול רפואי, חייל אחר חושש מפלסטינים שמתקהלים לידו. הוא שולף אקדח, מכוון אותו לכל העבר ומאיים לירות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

התקרית הזאת היא סופו של אירוע שעל פניו נראה חמור במיוחד. הצעיר, אוסמה אל-בדן, נחשד שזרק אבנים לעבר כוחות צה"ל ונעצר. עיניו כוסו בפלנלית, ידיו נאזקו. אלא שאז, כשהוא אזוק ובעלטה, הוא מחליט לברוח מן החיילים. מיד אחר כך, הוא נורה מאחור בידי לוחם צה"ל. בכל אותו זמן, הוא מצולם במצלמות צלם פלסטיני.

מתוך האירוע (צילום: מוסטפא אל באדן, חדשות)
מתוך האירוע | צילום: מוסטפא אל באדן, חדשות

מוחמד חג'אחזה, אחד ממתעדי התקרית, סיפר לחדשות: "היו עימותים באזור, הם תפסו את הבחור והחזיקו בו במשך רבע שעה. העימותים נהיו חריפים יותר והבחור ברח מהמקום כשהוא אזוק ועם עיניים מכוסות. הם ירו בו מטווח של 15 מטר. אחד החיילים שרצו אחריו ירה בו מאקדח".

כעבור זמן קצר הצעיר הפלסטיני פונה על ידי תושבי הכפר לקבלת טיפול רפואי, למרות שבתחילה נראה שהחיילים מוחים נגד העברתו. היום הוא כבר מחלים מהפציעה בבית החולים.

עימותים חריפים (צילום: מוסטפא אל באדן, חדשות)
עימותים חריפים | צילום: מוסטפא אל באדן, חדשות

מה שהחל את התקרית והעימותים היא פלסטינית, תושבת הכפר, שנהרגה בתאונת דרכים כשנסעה לאחור כשדלת רכבה פתוחה. בכפר נפוצה שמועה שזו הייתה תאונת פגע וברח - מה שאיננו נכון.

האירוע החמור ייזכר בעיקר בזכות התמונות שהונצחו על ידי הצלמים. בצה"ל אומרים שהלוחמים ניהלו מרדף אחר העצור שניסה לברוח ומאשרים שבמהלכו הם ירו לפלג גופו התחתון כשהוא כפות. פינויו, אומרים בצה"ל, היה משותף. לדבריהם, האירוע מתוחקר.