"ת"א תפגע כפליים" | צילום: רויטרס, חדשות

מנהיג חמאס יחיא סינוואר שיגר איום לעבר ישראל והזהיר מפני עימות עם עזה. "אם האויב יעז לתקוף פעם נוספת לא נהסס לפגוע שוב בתל אביב ובערים אחרות בעוצמה כפולה ומכופלת", אמר היום (חמישי) בנאום לקראת "יום ירושלים". סינוואר גם התייחס לעסקת המאה של טראמפ: "כל העסקאות שמטרתן לחסל את הסוגייה הפלסטינית ייכשלו - עד שנשוב לירושלים ונשחרר אותה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"דור אחרי דור נמשיך להכניס ללבבותינו את מושג המאבק", אמר סינוואר בנאומו והתייחס לעימות אפשרי עם ישראל. "עד לסיומו והסרת הכיבוש כולו. בעימות לפני האחרון ירינו אלף טילים לעבר האוייב, וגם טילי גראד מתוצרת אירנית".

אילו ספרים קרא בכלא? יחיא סינוואר
"שידרגנו את היכולות". סינוואר | צילום: רויטרס, חדשות

לטענת מנהיג ארגון הטרור במבצע צוק איתן הטילים שהגיעו לאזור תל אביב היו מתוצרת עצמית והיכולות של חמאס השתפרו מאז. "פיתחנו את יכולותינו, וגם קיבלנו תמיכה כספית וצבאית מאירן", אמר. "אנחנו רק נמשיך ונשפר את היכולות, אם אירן לא הייתה תומכת בנו בשנים האחרונות לא היינו משיגים את מה שהשגנו".

"מי שסוחר בעניין ירושלים הוא מבחינתנו אויב, ואין לנו שיג ושיח איתו", אמר סינוואר בנוגע ליוזמות השלום. "אני קורא למנהיגי מדינות ערב - אם אתם רוצים לשמור על כיסאותיכם אין לכם ברירה אלא לבחור באופציה שלנו, אופציית שחרור פלסטין".

לקראת ויתורים פוליטיים? טראמפ ונתניהו
סינוואר: לא נקבל את תוכנית טראמפ | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות

"טראמפ רוצה למכור את ירושלים לציונים מבלי לשלם מחיר", אמר. "אני קורא לו מכאן ואומר שאני והעם הפלסטיני נהיה בהפגנות על הגדר לרגל יום ירושלים העולמי בכמויות שעדיין לא נראו".

סינוואר גם התייחס לוועידה בבחריין שבה רוצה נשיא ארה"ב להציג את תוכנית השלום שלו: "אני קורא בשמי ובשם כל עמנו הפלסטיני לעם הבחרייני - הכריזו על יום שבה תתקיים הוועידה, אבל כשהתאריך יגיע אל תצאו מהבתים כאות מחאה על כך שמוכרים את ירושלים".