שירות הביטחון הכללי הוציא הודעה לפיה אירוע הדקירה אתמול (שני), בה נפצעה הנערה שובה מלכה, שהייתה בדרכה לבחינת הבגרות בתיכון בעפולה - הוא פיגוע. המחבל, בן 30 מג'נין, שניסה להימלט מהזירה ונוטרל על ידי כוחות המשטרה, קישר את עצמו בחקירה לפיגוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יממה אחרי דקירת הנערה שובה מלכה בת ה-18 שהייתה בדרכה לבחינת בגרות בתיכון בעפולה, אמה ביקרה אותה בבית החולים. מלכה, תושבת מגדל העמק, פונתה אתמול למרכז הרפואי "העמק" לאחר שנדקרה על ידי תושב ג'נין כבן 30, שלאחר מכן נוטרל ונעצר על ידי כוחות משטרה. מצבה עדיין מוגדר קשה.

"אנחנו מרגישים עטופים מכל הכיוונים כמו בצלופן מכל מקום בארץ ובעולם", אמרה אמה של מלכה, מיכל, במסיבת עיתונאים בבית החולים. "זה מחמם את הלב מאוד, אנחנו מרגישים שעם ישראל איתנו".

"שובה במצב יציב בהכרה, היא חלשה וכאובה", הוסיפה האם. "קשה לה להגות הברות אבל היא פה ושם מדברת. היא מחזקת אותנו. המשטרה גבתה ממנה כבר עדות".

בן 9 פצוע קשה, ארכיון (צילום: דוברות מד"א‎, חדשות)
זירת הדקירה, אתמול | צילום: דוברות מד"א‎, חדשות

אביה של מלכה ביקר את העובדה שהמחבל מטופל באותו בית החולים בו מאושפזת בתו. "לא יכול להיות שמחבל שבא בכוונה להרוג יצא מזה חי", אמר. "עשה לנו רע מאוד שהבת שלנו מטופלת בבית החולים ובו זמנית המחבל מטופל כאן באותו בית החולים".

מוקדם יותר אמר אביה בשיחה עם "החדשות Online": "תודה לאל שקרה נס גדול, מבקשים מכולם להתפלל". האב מסר כי היא נמצאת בהכרה, ומצב קשה אך יציב. המשטרה: "כל הכיוונים נבדקים". מחקירה ראשונית עולה כי הצעירה לומדת בבית ספר בעפולה, והוריה אף שקלו לאחרונה לעבור לעיר באופן קבוע. עד ראייה שהיה בזירה סיפר: "הבחורה רצה לכיווני, ניסיתי לטפל בה ובמקרה עבר אמבולנס במקום. הבנו שהיא נדקרה והיא סיפרה 'ערבי דקר אותי'.

תיעוד ממצלמות אבטחה מראה כיצד הצליחו כוחות הביטחון להשתלט על החשוד. בסרטון נראים הכוחות משיגים את הגבר, שניסה להימלט מהמקום, ויורים לעברו עד שצנח לקרקע ועצרו אותו. בנוסף פורסמה ברדיו קול רגע הקלטה של אזרח מדווח למשטרה על החשוד שמנסה לברוח, לאחר שעקב אחריו ברכבו. 

_OBJ

"הוא הולך לפנות ימינה לכיוון המחסום, יש משהו חשוד פה", אמר עד הראייה למשטרה. "הוא יוצא מהמונית לעבר הפרדס". בשלב זה החלו כוחות המשטרה לרדוף אחרי החשוד, ואחד הקולות בקשר נשמע צועק: "קפצו עליו, תירה בו!"

מחקירה ראשונית עולה כי הצעירה לומדת בבית ספר בעפולה, והוריה אף שקלו לאחרונה לעבור לעיר באופן קבוע. עד ראייה שהיה בזירה סיפר: "הבחורה רצה לכיווני, ניסיתי לטפל בה ובמקרה עבר אמבולנס במקום. הבנו שהיא נדקרה והיא סיפרה 'ערבי דקר אותי'".

צוותי מד"א שהגיעו לזירת האירוע העניקו לה טיפול רפואי והעבירו אותה במצב בינוני לבית החולים, שם הוחמר מצבה לקשה. כוח משטרה שהוזנק למקום לאחר הדיווח על הדקירה, פתח בסריקות לאיתור החשוד, פלסטיני תושב השטחים בשנות ה-30 לחייו. לאחר זמן קצר, הוא נורה ונוטרל על ידי השוטרים, ולבסוף נעצר.