עימותים במחנה הפליטים: כלי תקשורת פלסטינים דיווחו הבוקר (שני) כי כוחות צה"ל פועלים בצורה נרחבת במחנה הפליטים אל עמארי שבפאתי רמאללה, בניסיון לעצור את רוצח לוחם דובדבן רונן לוברסקי. מהדיווחים עולה כי התפתחו עימותים אלימים במקום, הכוללים יידוי אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל הפועלים במקום. לפי הפרסומים בתקשורת הפלסטינית, החשוד נמלט מהמצור: 13 פלסטינים נפצעו ו-15 נעצרו. מצה"ל טרם התקבל אישור רשמי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי הדיווחים, חמישה פלסטינים נפצעו: אין נפגעים בשלב זה לכוחות צה"ל. עוד דווח כי כוחות הצבא צרו על מבנה בו ככל הנראה נמצא הרוצח של לוחם דובדבן - אך הוא הצליח להימלט.

דיווח: 5 פלסטינים נפצעו
דיווח: 5 פלסטינים נפצעו | צילום: מתוך התקשורת הפלסטינית

סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל נהרג בפעילות מבצעית לאחר שפלטת שיש שנזרקה לעברו פגעה בראשו ופצעה אותו אנושות בשבוע שעבר. לוברסקי מת מפצעיו בסוף השבוע לאחר שהרופאים נלחמו על חייו במשך יומיים, ובמוצאי שבת האחרונה נערכה בהר הרצל שבירושלים הלווייתו.

אריק, אחיו של רונן, ספד לו: "זה מה שהוא עשה כל החיים שלו, שמר על האנשים הקרובים אליו. כשקרה אסון השיטפון הוא אמר 'אני מוכן למות מכדור מאשר מדבר כזה'. הוא היה מסור מאוד לשירות. הייתי בטוח שהוא יהיה בסדר ושום דבר לא יקרה לו".

סמ
רונן לוברסקי ז"ל | צילום: דובר צה"ל, חדשות

התקרית אירעה כשכוח של יחידת דובדבן הגיע למחנה הפליטים אל עמרי בפאתי רמאללה כדי לעצור פעילי טרור שביצעו בעבר פיגועים. במהלך הפעילות התקרבו הלוחמים לבניין ואז הושלכה מלמעלה פלטת השיש שפגעה בלוברסקי. הוא חבש קסדת פלדה לראשו ואת המיגון הנדרש, אך משקלו של לוח השיש גרם לפציעתו האנושה.