אסון הטנק: אליהו דרורי ז"ל נטמן (צילום: החדשות)
מסע הלוויה של סמל דרורי ז"ל | צילום: החדשות

מאות בני אדם הגיעו ללוות את סמל אליהו דרורי, לוחם שריון שנהרג אמש (מוצ"ש) באזור גבול מצרים בעת תאונה בפעילות מבצעית, בדרכו האחרונה בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. מפקד הגדוד של דרורי: "אני מצדיע לך, לוחם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחיו של דרורי, עובדיה ספד לו מעל הקבר הטרי. "מאח אוהב לאח אהוב, מאח שלא אמר מספיק שאוהב אל אח שלא מספיק שמע שאהוב. אני מבקש סליחה, המון סליחה על מה שעשיתי וכל מה שעשיתי ועל כל מה שלא עשיתי", אמר.

"שמעתי וראיתי את הכוחות שהיו לך, השאיפות, אידאלים לתרום, לתרום לעם ישראל", המשיך האח. כולי תקווה בעזרת השם, שרק נשמע מעכשיו מהחודש הזה רק בשורות טובות. תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים".

גם אביו של דרורי ספד לבנו. אנחנו כאן כדי להגיד שכולנו אוהבים אותך מאוד ואתה אהבת את כולנו כל כך", אמר. "ביקשתי ממך מחילה, ממני ומאמא, כולנו רצינו את מה שטוב לך. אנחנו כאן כדי להגיד שכולנו אוהבים אותך מאוד ואתה אהבת את כולנו כל כך. ביקשתי ממך מחילה, ממני ומאמא, כולנו רצינו את מה שטוב לך".

מתוך מסע ההלוויה של דרורי ז"ל (צילום: החדשות)
מתוך מסע ההלוויה של דרורי ז"ל | צילום: החדשות

"בכל פעם שהתמודדת עם משהו עשית את זה חיוך, אני בטוח שאתה מחייך גם עכשיו", הוסיף האב. "בכל חייך מעולם לא ביקשת כבוד - הנה הכבוד שתמיד היית ראוי לו. כולנו היינו ועודנו גאים בך כל כך. תמיד רצית לעלות למעלה ברוחניות ועשית מאמץ עילאי בשביל זה. מותך על קידוש השם מביא את המטרה.

מפקד גדוד 74 סא"ל אלעד צורי, ספד ללוחם שהיה תחת פיקודו. "פעלת במקצועיות תוך יוזמה ופעלתם להגיע לעמדות. בהגיעך לפלוגה אופיינת כלוחם דומיננטי, מוביל ומשפיע, כזה שמתחבר לכולם ויוצר חיבור אישי עם כל אחד", אמר. "חברייך מספרים על החיוך הכובש ועל האדיבות, חבר אמיתי. מפקדייך מספרים על קור רוח ועל איך סייעת לפקד. היית מהלוחמים המדויקים ביותר".

טנק הידרדר בלי שליטה לאורך מאות מטרים (צילום: חדשות)
תאונת הטנק, אתמול | צילום: חדשות

"משפחת דרורי", הוסיף סא"ל צורי, "אין בפי מילים שיכולות לנחם אתכם בשעה קשה זו. יומיים בלבד לפני יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל הצטרפתם בעל כורחכם למשפחת השכול הגדולה. מעתה אתם חלק בלתי נפרד מאיתנו ואני מבקש להשתתף באבלכם הכבד. אלי, אני מצדיע לך, לוחם. נוח על משכבכך בשלום. יהי זכרך ברוך".

סמל דרורי נהרג אתמול כשהטנק אותו הפעיל הדרדר כ-4 מטרים לתוך נחל ניצנים. בתאונה נפצעו שני לוחמים נוספים באורח קשה, ופצוע אחר נפצע קל. בצה"ל סיימו את התחקיר הראשוני לאירוע, אך גם כעת עדיין לא ידוע מה גרם להתדרדרות הכלי.

מהתחקיר עולה כי הטנק, מגדוד 74 של חטיבה 188 בחיל השריון, הוקפץ לגזרה בשל ניסיון הברחת סמים בגבול מצרים. הטנק הוקפץ לזירה עם צוות מגדוד קרקל כשמסיבה לא ברורה, סטה מהדרך בדרכו לעמדה, הדרדר בשיפוע לנחל ניצנים. לאחר מכן פרצה שריפה כתוצאה מהתלקחות של פגז, והופעלה מערכת כיבוי האש של הטנק שנסיבות הפעלתה עדיין נבדקות.

מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, ומפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, הודיעו על הקמת צוות תחקיר מומחים בראשות ראש תחום חיל שריון, אלוף-משנה יאיר אור, במקביל לחקירת מצ״ח המתקיימת בנושא והמשך התחקיר הפיקודי .