התינוקת בזרועות בני משפחתה (צילום: רויטרס)
התינוקת בזרועות בני משפחתה | צילום: רויטרס

האם התינוקת בת שמונת החודשים מתה משאיפת גז מדמיע בעימותים הקשים אתמול ברצועת עזה? דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי צייץ היום (שלישי) בחשבון הטוויטר שלו כי "יש בידינו עדויות המערערות על אמינות הודעת משרד הבריאות הפלסטיני בדבר מות התינוקת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לילה אל ג'נדור, לדברי משרד הבריאות הפלסטיני, מתה משאיפת גז מדמיע לאחר שהגיעה עם בני משפחתה לאחד ממוקדי העימותים בגבול הרצועה אתמול. במהלך העימותים נהרגו 60 בני אדם נוספים מירי כוחות הביטחון.

"מה שקרה זה טבח אמיתי נגד אזרחים לא חמושים", אמר ד"ר איימן אל סחבאני מנהל חדר המיון בבית החולים שיפא בעזה. "אלינו לבית החולים הגיעו יותר מ-500 פצועים, אנחנו לא יכולים לטפל בכמות כזו, יש לנו רק 20 מיטות בחדר המיון, חסרות לנו תרופות וציוד רפואי". עוד הוא הסביר כי "הרבה מהפצועים שהגיעו הם פצועים קשה, רבים ממתינים לניתוחים".

הרמטכ"ל הזהיר מעימות בגדה. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
מהומות ברחבי הגדה | צילום: רויטרס, חדשות

אלפי בני אדם השתתפו היום בהלוויות ההרוגים בעימותים אתמול ברצועה, רבים מהם נשאו דגלי פלסטין וקראו קריאות נקמה. "תנו לה להישאר איתי, זה מוקדם מדי בשבילה ללכת", זעקה אמה של התינוקת. סבתה הוסיפה כי התינוקת שהתה באוהל מחאה שהיה מרוחק כמה מאות מטרים מהגבול. לטענתה, המשפחה שהתה באוהל כשכוחות צה"ל ירו כמויות גדולות של גז מדמיע. "כשחזרנו הביתה התינוקת הפסיקה לבכות וחשבתי שהיא ישנה", סיפרה. "לקחתי אותה לבית החולים והרופא אמר שהיא מתה".

הלוויה של אחד ההרוגים בעזה (צילום: רויטרס)
ההלוויות ברצועה, היום | צילום: רויטרס
הפגנות גם ברמאללה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

במקביל לאירועי ההלוויה ההמוניים במספר מוקדים ברצועה, גם ביהודה ושומרון התפתחו אירועים רבים של הפרות סדר: זירת העימות המרכזית היא בבית אל, שם צעירים מבעירים צמיגים ומיידים אבנים. בצה"ל מגיבים באמצעים לפזיור הפגנות, בין היתר גם בגז מדמיע.