בקרוב: הסלמה? (ארכיון) (צילום: רויטרס)
בקרוב: הסלמה? (ארכיון) | צילום: רויטרס

ביום ראשון הקרוב ייפגשו חברי פורום "קו עימות" לפגישה דחופה, בה ידונו במצב הביטחוני בצפון ופערי ההתראה והמיגון הקיימים בצפון. בפורום חברות מועצות בית ג'אן, גוש חלב, הגליל העליון, חורפיש, חצור, יסוד המעלה, כפר ורדים, כסרא סמיע, מבואות חרמון, מזרעה, מגדל, מטולה, מטה אשר, מעלה יוסף, מעיליא, מעלות תרשיחא, מרום גליל, נהריה, פקיעין, פסוטה, קרית שמונה, שלומי ותפן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אמש (שני) מסרו מספר ראשי מועצות הודעות בנושא לתושבים. כך, למשל, במועצה המקומית קצרין רעננו את הנחיות פיקוד העורף לתושבים, חרך ההבהרה: "אין שינוי במצב הביטחוני באזור, ואנחנו נמצאים בשגרה". בצפת הבהירו לתושבים כי בעירייה "נמצאים בקשר שוטף עם גורמי הביטחון", והמליצו לתושבים: "ימים אלו של שגרה הם זמן מצוין להיערך למצב של הידרדרות ביטחונית".

ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה, כתב לתושבים: "בשנים האחרונות נעשתה עבודה גדולה מאוד, משמעותית ורחבת היקף במועצה ובישובים כדי שנהיה ערוכים לאפשרות של הסלמה ביטחונית. אנו קהילה עם חוסן אישי וקהילתי, ובלי ספק נדע להתמודד בצורה מיטבית עם כל התפתחות.

אתמול הבהיר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי מערכת הביטחון ערוכה לכל תרחיש, על רקע ההערכה כי אירן מתכננת פעולת נקם בישראל בדמות מטח טילים. בפתח ישיבת סיעת "ישראל ביתנו" אמר ליברמן: "אין לנו שום עניין בהסלמה, אך יחד עם זאת להיות מוכנים לכל תרחיש. זה תפקידנו".

"לכל ההיסטריה והפאניקה אין מקום", ציין ליברמן. "כן יש מצב מורכב עם הרבה אתגרים ואיומים ואנחנו נדע איך לטפל בכל האיומים ואיך להסתדר על כל האתגרים". שר הביטחון הזהיר מפני תחושה של ביטחון יתר מצד ישראל בכל הנוגע לעימות אפשרי עם אירן.