ההפגנות האלימות על הגדר יימשכו?
חמאס קורא להסלמת המאבק | צילום: חדשות

ארגון הטרור חמאס קרא היום (חמישי) לתושבי עזה להגיע בהמוניהם להפגנות מול גדר הגבול מחר ולהסלים את המאבק עם ישראל בתגובה לעימותים האלימים בהם נהרגו 63 פלסטינים, מתוכם עשרות פעילי הארגון. זאת, למרות המסרים ששיגר הארגון לפיהם הוא לא מעוניין בהסלמה: "המאבק מוכן להגיב לכל הפשעים של הכיבוש הישראלי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באתר הרשמי של חמאס קראו לפעילים להגיע וציינו שהתמדה במאבק תעזור להם להשיג את המטרה והשפיע על סדר העדיפויות של הקהילה הבינלאומית. "קוראים לצעירים להשתתף בנחישות בעימותים בשישי מתוך כבוד להרוגים וחיזוק הלגיטימציה של ההתנגדות".

הפגנות אלימות בגבול הרצועה
פעילים שוחרי שלום? | צילום: רויטרס

למרות שבכיר חמאס הודה אתמול שלפחות 50 הם פעילים בארגון הטרור, בהודעה לתושבים הגדירו את ההרוגים "מפגינים שוחרי שלום" וקראו לצעירים להגיע לכל מוקדי העימות עם צה"ל. "יש חשיבות גדולה להשתתף בהפגנות 'יום שישי לכבוד ההרוגים' בתגובה לטבח שביצע הכיבוש במפגינים שוחרי שלום".

חבר הלשכה המדינית של חמאס חשף אתמול בריאיון טלוויזיוני כי 50 מתוך 62 הפלסטינים שנהרגו במהלך ההפגנות על גדר המערכת - הם אנשים המשתייכים לארגון. דובר צה"ל בערבית, רב סרן אביחי אדרעי, פרסם את הריאיון של סלאח אל-ברדוויל וכתב בחשבון הטוויטר שלוו כי הוא "חשף את האמת".

בתוך כך, טרור העפיפונים ממשיך להעסיק את תושבי הדרום כששריפות הוצתו בשדות במספר מוקדים בעוטף עזה: שריפה פרצה בשדה חיטה באזור נחל עוז ומוקדם יותר הוזנקו ארבעה מטוסי כיבוי לשריפה שפרצה כתוצאה מעפיפון תבערה בשדה קוצים באזור נחל הבשור ושריפה נוספת בעלומים.

אמש תקפו מטוסי חיל האוויר יעדים של חמאס בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי בין היעדים שהותקפו מתחם צבאי של הארגון ומתקן לייצור אמצעי לחימה. "התקיפה בוצעה בתגובה לירי מקלע כבד לעבר העיר שדרות ומספר אירועי ירי לעבר חיילי צה"ל במהלך היום", נמסר. על פי הודעת דובר צה"ל במתחם הצבאי של חמאס הותקפו ארבעה יעדים שונים, בהם מבנים ותשתיות טרור. כמו כן, במתקן לייצור אמצעי לחימה הותקפו שלושה יעדים נוספים. על פי דיווחים מקומיים שני אנשים נפצעו בתקיפות.