משפחת גולדין פנתה הערב (שבת) למתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, למתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב פולי מרדכי, ולמזכירו הצבאי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, תא"ל אליעזר טולדנו, בדרישה כי ממשלת ישראל לא תאפשר להשיב לקבורה בעזה את גופתו של פאדי אלבטש שחוסל הלילה במלזיה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפנייתה של משפחת גולדין צויין כי המשפחה מתנגדת נחרצות להחזרת גופתו של אלבטש לקבורה בעזה כל עוד ארגון חמאס ממשיך להחזיק בחיילי צה"ל, סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין, ובאזרחים הישראלים. עוד הוזכר על ידי משפחת גולדין ש"פתיחת סוכת האבלים בעזה, לאחר היוודע דבר מותו של אלבטש היא עדות ברורה לכך שחמאס מחכה להזדמנות לקיים הלוויה תקשורתית שתהיה אירוע תודעתי שיש למנוע את קיומו כל עוד חמאס מחזיק בחיילי צה"ל ובאזרחים ישראלים בניגוד לדין ההומניטרי הבינלאומי".

ממשפחת גולדין נמסר עוד כי "הבהרנו לכל הנוגעים בדבר שעמדתנו בעניין זה ברורה ונחרצת ושאין להשיב את גופתו של אלבטש לקבורה בעזה. אנו משוכנעים שישראל צריכה לפנות בעניין הזה גם למצרים ולא לאפשר את העברת הגופה של המחבל דרך מעבר רפיח".

"השבת הבנים כתנאי לכל החלטה" (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
לאה ושמחה גולדין | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

במקביל, שר החינוך נתפלי בנט הבהיר הערב כי יעלה את הדרישה למנוע את הבאתו לקבורה של המהנדס שחוסל מחר מול ראש הממשלה נתניהו

במקביל ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, אמר מוקדם יותר כי "לאויב יש בוודאות חשבון פתוח עם העם הפלסטיני - במיוחד מפני שהוא מעביר את המערכה לחו"ל". הנייה הוסיף כי "האויב שם לו למטרה מדענים, סטודנטים ופעילים מכל הפלגים".

המידע שאסף המהנדס שחוסל במלזיה

בתוך כך, נחשפו הערב פרטים חדשים על החיסול: בתיק העבודות של המהנדס, ד"ר פאדי אלבטש, שנמצא היום, נחשפים מאמרים טכנולוגיים שכתב בסוף שנת 2014, שעוסקים בהנעה אלטרנטיבית של כטב"מים (כלי טיס בלתי מאויש), ובמשדרי FM שמסייעים לשלוט בכטב"מים.

על רקע החיסול של אלבטש, פרשן המקורב לחמאס מבקר את התנהלות הארגון - שלטענתו צריך להצמיד אבטחה לכל אותם מדענים של הארגון שנמצאים בחו"ל ולשקול להשיב לישראל באותה מטבע - כלומר פיגועי חוץ במקומות שבולטים בנוכחות ישראלית.

זירת החיסול במלזיה (ארכיון) (צילום: חדשות)
זירת החיסול | צילום: חדשות

בחמאס אישרו מוקדם יותר שד"ר פאדי אלבטש, המהנדס שעל פי הדיווחים חוסל במלזיה, הוא איש הארגון. אלבטש התמחה באלקטרוניקה, אנרגיה חלופית וכלי טיס בלתי מאוישים ואת רוב לימודיו השלים באוניברסיטה בעזה.

בחמאס גינו בחריפות את חיסולו של אלבטש. בארגון הטרור האשימו את "הידיים הבוגדניות של האויב" שהרגו את "המלומד הפלסטיני שפעל למען המטרה הפלסטינית". בעזה דורשים מהשלטונות המלזיים לפתוח בחקירה אודות מותו של אלבטש בזריזות לפני שהמחסלים יצליחו להימלט מהמדינה.

מוחמד אל-בטאש היה שייך לתנועת החמאס חוסל במלזיה
אלבטש | צילום:

סגן ראש ממשלת מלזיה, אחמד זאהיד, אמר מוקדם יותר כי החשודים בירי הבוקר מחוץ למסגד, היו בעלי זהות אירופית והיו מקושרים לסוכנויות ביון בינלאמיות. בנוסף אמר זאהיד כי למהנדס הפלסטיני היה קשר לסוכנויות מודיעין והוא פעל למען ארגונים פרו פלסטינים. זאהיד ציין כי הקורבן "עשוי היה להוות איום עבור אויבי פלסטין".

מוחמד אלבטש, אביו של המהנדס הפלסטיני שחוסל במלזיה, האשים בטלוויזיה המלזית את המוסד הישראלי בחיסול בנו, ולמרות שחמאס אישר שהוא איש חמאס אביו אמר כי "הוא לא היה איש צבא אלא אדם משכיל - הם ראו בו איום".