הצעה שתקל על הלחץ? רצועת עזה (צילום: חדשות)
הפרות הסדר ברצועת עזה (ארכיון) | צילום: חדשות

מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי פרסם היום (שני) פוסט בעמוד הפייסבוק של מתפ"ש בערבית בו כתוב כי בישראל מתכננים להטיל סנקציות על חברות הסעה שיסייעו פעילי חמאס להפרות סדר מול ישראל: "יבוטל כל קשר שלהם עם ישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האלוף טען כי בצה"ל העבירו אזהרות לבעלי החברות ודרשו מהן שלא לסייע לפעילי החמאס המגיעים להפרות הסדר וההפגנות האלימות בסופי השבוע. "ביררנו ונודע לנו ש-14 חברות עזתיות סייעו להסעת פעילי החמאס ומפרי הסדר", כתב האלוף.

ההפגנות האלימות בעזה (ארכיון)
ההפגנות האלימות בעזה (ארכיון) | צילום:

"לכן כפי שהזהרנו", הוסיף הקצין הבכיר, "יוטלו סנקציות על בעלי החברות. "הם ומעגל משפחותיהם לא יקבלו זכויות יתר ויבוטל כל קשר שלהם עם ישראל".

בתוך כך, שר הביטחון ליברמן התייחס היום במהלך הרמת כוסית לכבוד יום העצמאות עם חברי פורום מטכ"ל למציאות הביטחונית המורכבת עמה מתמודדת ישראל: "אל מול אתגרים מורכבים ולא סימטריים, המטה הכללי, יחד עם גופי הביטחון הנוספים במדינת ישראל, ידע לתת מענה נכון ומדויק ויאפשר לעם ישראל לנהל את חייו בביטחון וברוגע".

ליברמן ופורום מטכ"ל, היום (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
ליברמן, היום | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

"יחד עם זאת, מולנו מתגבשת מציאות חדשה: צבא לבנון בשת"פ עם חיזבאללה, צבא סוריה, המיליציות השיעיות בסוריה ומעליהן איראן- כולם הופכים לחזית אחת נגד מדינת ישראל", פירט שר הביטחון. "חזית הצפון. זהו אתגר אסטרטגי מן המעלה הראשונה, שמחייב את כולנו, צה"ל וכלל מערכות הביטחון, להעלות מדרגה נוספת ולחזק עוד יותר את ההיערכות והמוכנות".