זירת הפיצוץ בדרום רצועת עזה
הפיצוץ ברפיח, היום | צילום:

גורמי רפואה בעזה מדווחים על ארבעה פלסטינים שנהרגו היום (שבת) מפיצוץ ברפיח שבדרום הרצועה. מדובר בארבעה פעילים מהזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי ובהם אחד ממפקדי השטח של הארגון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי משרד הבריאות בעזה, שניים מהנפגעים בפיצוץ נהרגו במקום ושניים נוספים מתו מפצעיהם בבית החולים ברפיח. לטענת התושבים המקומיים הפיצוץ אירע כתוצאה מתקיפה ישראלית, אך בצה"ל הכחישו את הדברים ומסרו: "בניגוד לפרסומים בנושא, לא מוכר כל ירי של צה"ל במרחב רפיח".

מחבלים לצד עיתונאים. התיעוד של דו"צ (צילום: דובר צה"ל)
תיעוד מעזה: מחבלים לצד עיתונאים | צילום: דובר צה"ל

אתמול השתתפו כ-10,000 פלסטינים ב"צעידת השיבה" של חמאס סמוך לגדר הגבול ברצועת עזה זה השבוע השלישי ברציפות. צה"ל ציינו כי במהלך הפרות הסדר בוצעו מספר ניסיונות לפגיעה במכשול הביטחוני: מטען התפוצץ בצד הפלסטיני של הגדר ליד קרני וגרם לפציעה של מספר מפגינים ובקבוק תבערה שולח באמצעות עפיפון. צה"ל הגיב בירי לעבר מפרי הסדר, כ-120 נפצעו.

צה"ל הפיץ תיעוד בו נראה מחבל משליך מה שנראה כמו מטען חבלה כשבצמוד אליו נראים עיתונאים ואדם נכה. המקרים האלו מצטרפים למספר ניסיונות פיגוע מהשעות האחרונות, ובהם זריקות מטענים, בקבוקי תבערה וחבלה במכשול הביטחוני.

"לא נאפשר פגיעה בתשתיות הביטחון והגדר המגנות על אזרחי ישראל ונפעל מול מתפרעים אלימים ומחבלים המעורבים בכך - כוחות צה"ל ממשיכים להשתמש באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש", מסרו אתמול בצה"ל.