הבשורה הקשה. ארכיון (צילום: מרים אלסטר פלאש 90)
הבשורה הקשה. ארכיון | צילום: מרים אלסטר פלאש 90

"קצין/ה יקר/ה, מצורפת איגרת קול קורא בנושא איתור מועמדים לתפקיד מודיעי נפגעים" – את הודעת ה-SMS הזו קיבלו בימים האחרונים קציני מילואים בתפקידים שונים. מאחוריה עמד מחסור בצה"ל בקצינים שבין השאר מגיעים למשפחות שמקבלות את הבשורה הקשה ביותר – על נפילת בניהן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

קצין נפגעים הוא תפקיד שממלאים בעיקר אנשי מילואים. אנשים בוגרים שיכולים להתמודד עם מצבים בלתי אפשריים. היום, במקום להתאמץ ולאתר אותם בין יחידות השונות, מתקדמים עם הטכנולוגיה ושולחים SMS לאנשי מילואים, גם אם הם משרתים בתפקידי לחימה ואחרים.

גיוס ב-SMS
גיוס ב-SMS | צילום:

"אם מעניין אותך לתרום, להושיט יד, לעשות את הדבר הנכון, להתחבר למקורות הכוח שלך, לייצג את המערכת, להיות חלק מארגון שהאנשים הם מקור עוצמתו – אנחנו פונים אליך", מבהירה האיגרת את דרישות התפקיד.

ואיזה אופי דורש תפקיד כזה? על פי האיגרת, מחפשים אנשים בעלי יכולות רגשיות וקוגניטיביות גבוהות, גמישות מחשבתית ויכולת עבודה בצוות.

איגרת לקצינים
איגרת לקצינים | צילום:

האיגרת הזו הופצה בקרב יחידות מילואים בחודשים האחרונים. בימים האחרונים התגייסה הטכנולוגיה, והיא הופצה גם בהודעות טקסט ישירות לניידים של קצינים שעשויים להיות מתאימים לתפקיד. מאז תחילת ההפצה נענו לה קציני מילואים רבים, ובצה"ל ממיינים כעת את הפניות כדי לבחור את המתאימים ביותר.