ראש השב"כ נדב ארגמן (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
"250 פיגועים סוכלו מתחילת השנה" | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

בסקירה שערך היום (רביעי) ראש השב"כ נדב ארגמן בכנס שרי ביטחון הפנים, נחשף כי מאז תחילת השנה סיכל שירות הביטחון הכללי כ-250 פיגועי טרור משמעותיים - ביניהם פיגועי התאבדות, חטיפה וירי. ארגמן חשף: "משתפים פעולה עם תעשיית ההייטק בישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בכנס הבינלאומי, שנערך בירושלים עד יום חמישי, נאמר כי לצד איומי הטרור הממוסד, בלטה בשנים האחרונות תופעת "המפגע הבודד", הפועל לרוב מתוך חיקוי והשראה של אחרים. פעמים רבות, המעשים קורים בעקבות השיח הקיצוני והמסית המתנהל ברשתות החברתיות.

לדבריו, שירות הביטחון הכללי יודע להתאים עצמו לאיום זה, ולפעול באמצעים טכנולוגיים, מודיעיניים ומבצעיים על מנת לאתר מפגעים אלו מבעוד מועד.

"ההשקעה הרבה של השב"כ בפיתוחים טכנולוגיים בעולמות ה'ביג-דאטא', מערכות לומדות ובינה מלאכותית, מייצרת קפיצת מדרגה משמעותית במעבר ממיצוי לחיזוי מודיעין לצורך סיכול כוונות ופיגועי טרור", נמסר בהודעה הרשמית. "השב"כ מתמודד עם איומי טרור רבים ומגוונים".

בכנס, ראש השב"כ התייחס גם לאיומים בגזרות שונות: "מפת האתגרים מגוונת ופרוסה במספר זירות לא יציבות. שמים דגש על שיתופי פעולה אסטרטגיים עם שותפנו בארץ ובחו"ל, ועם תעשיית ההייטק הישראלית".