אחרי שטקס העברת השגרירות האמריקנית וצעדות "יום הנכבה" של הפלסטינים הסתיימו, מערכת הביטחון נערכים לאתגר הבא: יום השישי הראשון של הרמאדן, ועמו גם התפילות המסורתיות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוקד ההיערכות, וגם החשש של המשטרה, הוא ממה שעלול לקרות בהר הבית. כבר היום נרשם עימות ברחבת ההר, לאחר שפעילי תנועת הימין "חוזרים אל ההר" הגיעו לסיור במקום.

אחד מהפעילים שלף לפתע במהלך הביקור דגל ארה"ב שהוסתר מתחת לחולצתו. השוטרים מיהרו להוציא את הדגל מידיו ועיכבו אותו לחקירה עוד לפני שאנשי הווקף המוסלמים הספיקו להגיב.

לפי שעה אין התרעות ממוקדמות על כוונות יוצאות דופן להוצאת פיגועים ולכן, כרגע לפחות, אין לישראל כוונה להגביל את כניסת המתפללים המוסלמים להר. למרות שאין התרעות, החשש העיקרי הוא האפשרות שייצאו לפועל "פיגועי אווירה" בידי מחבלים בודדים.

לצד הקושי בסיכול פיגוע כזה שמבוצע על ידי "זאבים בודדים" ולרוב ללא כל התרעה, המשטרה תנסה להגביר את ההרתעה וביום שישי הקרוב ייפרסו ברחבי ירושלים כולה - ולא רק בהר הבית, אלפי שוטרים בעיר.

מתנועת "חוזרים אל ההר" נמסר בתגובה לתקרית כי "הגיע הזמן שממשלת ישראל תלמד מדונלד טראמפ ותפסיק לפחד מאיומי המוסלמים בהר הבית".