אריק לוברסקי, אחיו של רונן ז"ל, לוחם דובדבן שנהרג מהשלכת סלע במהלך פעילות מבצעית בחודש שעבר, הגיב היום (רביעי) להודעת השב"כ על מעצר המחבל. "זה לא עוזר לי שתפסו מחבל אחד ופעלו באופן נקודתי - הוא בטח לא יקבל את העונש שמגיע לו", אמר. כמו כן, צה"ל חשף תיעוד ממעצרו של המחבל בפאתי רמאללה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

היום הותר לפרסום כי שב"כ וצה"ל הגיעו בפעילות מודיעינית לחשוד בהשלכת הסלע על לוברסקי. "מגיע לו עונש מוות", אמר אחיו של הלוחם. "גיליתי שהמחבל כבר ישב בכלא חמש שנים והאחים שלו הם גם טרוריסטים. מדינת ישראל צריכה לחשוב יותר בגדול וצריכה לפעול על מנת שדברים כאלה לא יקרו. זה קורה כמעט כל לילה וזה לא מנחם".

מעצר החשוד ברצח (ארכיון) (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
חבריו ליחידה השתתפו במעצר | צילום: דובר צה"ל, חדשות

המשפחה בהלווית לוברסקי ז"ל (צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל, חדשות)
"מגיע למחבל עונש מוות" | צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל, חדשות

"אני קצת התאכזבתי, קיוויתי שיחסלו אותו", הוסיף לוברסקי. "אני שמח בשביל החבר'ה שתפסו אותו ועשו את העבודה שנדרשת מהם. שאר הדרישות שלי הן מראשי מדינת ישראל".

על פי הודעת שירות הביטחון הכללי במעצר השתתפו גם חבריו של רונן לוברסקי ליחידת דובדבן. החשוד, אסלאם יוסף אבו חמיד, תושב מחנה הפליטים אמערי ברמאללה, כבן 32, לאחר פעילות מודיעינית של השב״כ.

במהלך החקירה התברר כי אסלאם הוא זה שהשליך את הסלע. על פי ההודעה, אחיו של אסלאם הינם פעילי ארגון טרור חמאס והם ביצעו מגוון פיגועים שבמסגרתם נהרגו ישראלים, ביניהם רכז השב״כ נועם כהן ז״ל.

סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
סמל רונן לוברסקי ז"ל | צילום: דובר צה"ל, חדשות

"אף אחד לא חסין ואף מחבל מתועב לא יחמוק מזרועותיה של מערכת הביטחון", כתב שר הביטחון אביגדור ליברמן בחשבון הטוויטר שלו. "אני שולח שוב את תנחומיי למשפחת לוברסקי היקרה. נמצה את הדין עם המחבל". על יתר החקירה חל עדיין צו איסור פרסום.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להודעה על תפיסת הפלסטיני שנחשד שהטיל את הסלע שהביא למותו של חייל צה"ל רונן לוברסקי ז"ל. "מברך את צה"ל והשב"כ, יחידת דובדבן תפסה את המחבל", מסר נתניהו. "נמשיך למצות את הדין עם כל מי שמנסה לפגוע ופוגע באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל".

לוברסקי נפצע אנושות במהלך פעילות מבצעית סמוך לרמאללה כשמחבל זרק עליו פלטת שיש כבדה ומאוחר יותר מת מפצעיו בבית החולים. התקרית אירעה כשכוח של יחידת דובדבן הגיע למחנה הפליטים אל עמרי בפאתי רמאללה כדי לעצור פעילי טרור שביצעו בעבר פיגועים.

במהלך הפעילות התקרבו הלוחמים לבניין ואז הושלכה מלמעלה פלטת השיש שפגעה בלוברסקי. הוא חבש קסדת פלדה לראשו ואת המיגון הנדרש, אך משקלו של לוח השיש גרם לפציעתו האנושה.

תקיפת החיילים ברמאללה (צילום: חדשות)
תקיפת החיילים ברמאללה | צילום: חדשות

במקביל, החלו עשרות פלסטינים להתפרע במקום, ובתיעוד מהפעילות של צה"ל הם נראים רצים אחרי כלי הרכב הצבאיים ומשליכים לעברם אבנים ובלוקים. למרות ההתפרעויות הכוח הצליח לעצור את אחד המבוקשים.