זמן קצר לפני סיכול פיגוע החדירה של חוליות חמאס החמושות בגבול הרצועה, שוחח כתבנו עם לוחמי יחידת "מגלן" שנתקלו במחבלים. רגעים לפני ההיתקלות האלימה, סיפרו הלוחמים כי למרות שהאווירה מתוחה מאוד, הם מרגישים מצוין. הם שיתפו כי הם חוששים שמחבלים ינסו לפרוץ את הגדר, "הם דאגו לי", סיפר כתבנו ניר דבורי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"נפרדנו ויצאתי משם", נזכר דבורי. זמן קצר אחר כך הצוות הזה חיסל חולייה של שמונה מחבלים של חמאס שניסו לפרוץ את הגדר "בדיוק במקום שבו עמדנו". המהירות שבה פעלו והנחישות מנעו פיגוע גדול ופריצת פתח בגדר שהיה מאפשר להמון פלסטיני להיכנס לשטח ישראל. במקום ההיתקלות נמצאו אחר כך מטענים, אקדח, רימונים ואמצעי פריצה של הגדר.

לוחמי "מגלן" הגיעו לרצועה בעקבות האירועים האחרונים וקיבלו אחריות על אחת הגזרות הכי חמות, גם ככוח התערבות וכוח צלפים. היו התראות שמחבלים יינסו לפרוץ את הגדר, גם באופנועים. בתקופה שהם נמצאים בגזרה הם היו בהרבה אירועים, אבל זה האחרון הכי משמעותי.

לוחמי יחידת מגלן  בגבול הרצועה (צילום: החדשות)
לוחמי "מגלן" בגבול הרצועה | צילום: החדשות

הם צוות ותיק, בעוד חודשיים הם משתחררים. סיפרו שהיה להם הרבה מזל - עשו שירות ארוך ש"נפל" בין מלחמות ומבצעים, חברים שלהם נפגעו בצוק איתן. בין הקפצה לאירוע, הם כבר חושבים בזהירות על הטיול שאחרי השחרור.

מוקדם יותר דובר צה"ל התיר לפרסם כי 8 מחבלים ניסו אתמול לחדור לישראל באזור צפון הרצועה בחסות ההפגנות בגבול עזה. מדובר צה"ל נמסר כי לוחמים של יחידת "מגלן" הוקפצו לאזור הדיווח, שם מצאו את המחבלים שהחלו לזרוק לעברם ולעבר מרחב הגדר מטעני צינור ורימונים. כתוצאה מחילופי האש נהרגו כל שמונת המחבלים ולא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל.