שעות אחרי המתקפה המשולבת של ארה"ב, בריטניה וצרפת בסוריה, ראש הממשלה נתניהו אמנם מביע "תמיכה מלאה בטראמפ", אך בישראל חוששים מההשלכות. גורם מדיני אומר שהתקיפה תאפשר לארה"ב לצאת מסוריה וישראל תיאלץ להתמודד לבדה עם אירן ובמערכת הביטחון מזהירים: "בחסות התקיפה, רוסיה תזרז מכירת מערכות נשק מתקדמות לסורים שיפגעו בחופש הפעולה של צה"ל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי הגורם המדיני, "התקיפה תאפשר לאמריקנים להגיד 'עשינו מה שצריך', ולצאת מסוריה. ישראל נותרת לבדה להתמודד עם האיום של התבססות האירנית על גבול הצפון".

מטוס F15 של חיל האוויר. ארכיון (צילום: רויטרס)
חשש בישראל שחופש הפעולה של צה"ל ייפגע | צילום: רויטרס

חשש נוסף שעולה במערכת הביטחון, הוא שהפעולה של מעצמות המערב מספקת לרוסיה את התירוץ להתעלם מהדרישות של ישראל ולזרז מכירת מערכות נשק מתקדמות נגד מטוסים לצבא אסד, מה שעשוי להקשות על חופש הפעולה של צה"ל.

אחד מיעדי התקיפה בסוריה (צילום: Sky News)
ההרס בעקבות המתקפה בסוריה | צילום: Sky News

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב הודעה שבה גיבה את המתקפה של מעצמות המערב. "לפני שנה הבהרתי שישראל תומכת תמיכה מלאה בהחלטתו של הנשיא טראמפ להתייצב נגד השימוש וההפצה של נשק כימי. נחישותו של הנשיא טראמפ ותמיכתה של ישראל נותרו בעינן".

נתניהו וטראמפ (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
"תמיכה מלאה", נתניהו וטראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

"הבוקר, בהובלה אמריקנית, ארה"ב, צרפת ובריטניה הוכיחו שמחויבותן למאבק בנשק כימי אינה מוגבלת להצהרות בלבד", הוסיף ראש הממשלה. "לנשיא אסד צריך להיות ברור שמאמציו הבלתי אחראיים להשגת נשק להשמדה המונית והשימוש בו, התעלמותו הבוטה מהדין הבינלאומי ונכונותו לאפשר לאירן ושלוחותיה להתבסס צבאית בסוריה - מסכנים את סוריה".