סגר בשטחים; מחסום צה"לי, ארכיון (צילום: דו"צ)
סגר בשטחים; מחסום צה"לי, ארכיון | צילום: דו"צ

ההיערכות הביטחונית ליום העצמאות: הלילה (בין שני לשלישי) הטיל צה"ל סגר כללי על אזור יהודה ושומרון ונסגרו המעברים ברצועת עזה, לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות. הסגר החל בחצות ויימשך עד ללילה שבין חמישי לשישי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך הסגר יותר מעבר במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים בלבד בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

בצה"ל הבהירו כי הסגר הוטל בהתאם להנחיית הדרג המדיני והערכת המצב בצה"ל. בדובר צה"ל ציינו כי פתיחת המעברים והסרת הסגר עתידה להתבצע ביום חמישי בחצות - בהתאם להערכת המצב.

בתוך כך, הרמטכ"ל גדי איזנקוט פרסם לקראת יום הזיכרון פקודת יום בה כתב: "כשבעה עשורים חלפו מאז פילח קול הצפירה את רחובות המדינה בראשית ימיה ונסך דממה בארצנו. ביום זה אנו מרכינים את ראשינו לצד בני המשפחות השכולות. לאור הרעות הנצחית הקושרת בינינו ובין אחינו למשימה, נבטיח להוסיף ולחזק את ידם של אלו אשר שילמו בעבור ביטחוננו בגופם ובנפשם - פצועי צה"ל".

הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ארכיון (צילום: דו"צ)
הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ארכיון | צילום: דו"צ

"יחד בתוך תחושת הכאב והגעגוע, עומדים אנו בקומה זקופה - ונושאים באחריות בת 70 השנים להבטחת ביטחון אזרחי המדינה ותושביה. בשם אותה האחריות, ניצב צבא ההגנה לישראל כצבא עם ממלכתי ומקצועי הפועל בלכידות למען מטרה אחת", הוסיף הרמטכ"ל. "בשם אותה האחריות, אנו מתייצבים כחומה בצורה מול כל איום, משמרים את צה"ל כצבא מוכן ועוצמתי, ופועלים למען מימושי יעודנו המשותף: להגן על המדינה ולהבטיח את קיומה".