סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
סמל רונן לוברסקי ז"ל | צילום: דובר צה"ל, חדשות

שירות הביטחון הכללי התיר היום (רביעי) לפרסום כי בפעילות משותפת עם צה"ל נעצר חשוד בהשלכת הסלע שפגע בלוחם דובדבן רונן לוברסקי ז"ל והוביל למותו בחודש שעבר. לוברסקי נפצע אנושות במהלך פעילות מבצעית סמוך לרמאללה כשמחבל זרק עליו פלטת שיש כבדה ומאוחר יותר מת מפצעיו בבית החולים. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החשוד, אסלאם יוסף אבו חמיד, תושב מחנה הפליטים אמערי ברמאללה, כבן 32, נעצר לאחר שעלה כחשוד בפעילות מודיעינית של השב״כ. במהלך החקירה התברר כי אסלאם הוא זה שהשליך את הסלע. על פי ההודעה, אחיו של אסלאם הינם פעילי ארגון טרור חמאס והם ביצעו מגוון פיגועים שבמסגרתם נהרגו ישראלים, ביניהם רכז השב״כ נועם כהן ז״ל.

"אף אחד לא חסין ואף מחבל מתועב לא יחמוק מזרועותיה של מערכת הביטחון", כתב שר הביטחון אביגדור ליברמן בחשבון הטוויטר שלו. "אני שולח שוב את תנחומיי למשפחת לוברסקי היקרה. נמצה את הדין עם המחבל".

תקיפת החיילים ברמאללה (צילום: חדשות)
תקיפת החיילים ברמאללה | צילום: חדשות

על יתר החקירה חל עדיין צו איסור פרסום.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להודעה על תפיסת הפלסטיני שנחשד שהטיל את הסלע שהביא למותו של חייל צה"ל רונן לוברסקי ז"ל. "מברך את צה"ל והשב"כ, יחידת דובדבן תפסה את המחבל", מסר נתניהו. "נמשיך למצות את הדין עם כל מי שמנסה לפגוע ופוגע באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל".

התקרית אירעה כשכוח של יחידת דובדבן הגיע למחנה הפליטים אל עמרי בפאתי רמאללה כדי לעצור פעילי טרור שביצעו בעבר פיגועים. במהלך הפעילות התקרבו הלוחמים לבניין ואז הושלכה מלמעלה פלטת השיש שפגעה בלוברסקי. הוא חבש קסדת פלדה לראשו ואת המיגון הנדרש, אך משקלו של לוח השיש גרם לפציעתו האנושה.

במקביל, החלו עשרות פלסטינים להתפרע במקום, ובתיעוד מהפעילות של צה"ל הם נראים רצים אחרי כלי הרכב הצבאיים ומשליכים לעברם אבנים ובלוקים. למרות ההתפרעויות הכוח הצליח לעצור את אחד המבוקשים.