הפרקליט הצבאי הראשי, שרון אפק (צילום: Roy Alima/Flash90, חדשות)
הפצ"ר שרון אפק, ארכיון | צילום: Roy Alima/Flash90, חדשות

שר הביטחון אביגדור ליברמן קיבל הערב (חמישי) את המלצותיו של הרמטכ"ל גדי איזנקוט על תפקיד ודרגת הפרקליט הצבאי הראשי: הוא ימונה לתפקיד של חמש שנים עם אפשרות הארכה לשנה נוספת. כך הודיע דובר צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

על פי ההודעה, הפרקליט הצבאי שבכניסתו לתפקיד קיבל דרגת תת אלוף, יישאר בדרגה למשך 3 שנים ולאחר מכן יועלה בדרגה, שתיקבע לאלוף. "ההמלצות משקפות את מעמדו המרכזי והמשמעותי של הפצ"ר בצבא, ותואמות את המלצת ועדת צ'חנובר", נמסר מדובר צה"ל.

משמעות ההחלטה היא שהפרקליט הצבאי הראשי הנוכחי, תת אלוף שרון אפק שנכנס לתפקיד בשנת 2015, יועלה לדרגת אלוף ויכהן בתפקידו חמש שנים עם אפשרות להארכה לשנה נוספת. בכך יהפוך אפק לאלוף הגאה הראשון בתולדות צה"ל.

יו"ר נעמת גליה וולוך אמרה בתגובה למינוי ההיסטורי כי היא "מברכת את אלוף שרון אפק על ההעלאה בדרגה. הלוואי ונגיע ליום בו ידיעה שכזאת לא תהיה בבחינת חדשות. צה"ל הוא צבא העם כולו - נשים, גברים, דתיים, חילוניים, סטרייטים ולהט"בים. זו ידיעה משמחת בתקופה המאופיינת בתהליכים חיוביים פחות הכוללים ניסיונות הדרה והדתה המכוונים בעיקר נגד נשים. אני מצפה מהרמטכ"ל להיאבק בתופעות אלו כחלק מהמלחמה על ערכיו של צה"ל".

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי בירך את האלוף שרון אפק על העלאתו בדרגה ואמר: " היום, יותר מתמיד, גאה בצה"ל. אל מול תהליכים של הקצנה, של הדרת נשים, של רבנים שמחנכים חיילים לעתיד לפסול כל מה ששונה מהם - מינויו של שרון אפק לאלוף הוא אלומה ענקית של אור". עוד הוסיף גבאי כי "זאת הדרך להילחם באמירות חשוכות".

"בנועם הליכותיו הוא מהווה דמות לחיקוי לפקודיו בפרקליטות, לחיילי ומפקדי צה"ל ואף לחברה הישראלית. העלתו לדרגת אלוף הינה תעודת כבוד לצה"ל", אמר ח"כ אלעזר שטרן לשעבר ראש אכ"א. וח"כ עפר שלח גם מסר את ברכתו: "האתרים מציינים שהוא האלוף הראשון בצה"ל שהוא במוצהר לא סטרייט, אבל לא מכיר הרבה אנשים שהגיעו לכך בדרך הישר כמוהו".