אמו של הנער מתאבלת עליו (צילום: רויטרס)
אמו של הנער מתאבלת עליו | צילום: רויטרס

בסוכנות הידיעות פורסם היום (שבת) כי אמו של הנער הפלסטיני שנהרג אתמול מאש צה"ל על גבול רצועת עזה אסרה עליו להשתתף בהפרות הסדר אך הוא לא הקשיב לה ולהוראות צה"ל ולכן מצא את מותו. ועל רקע הקריאה של האיחוד האירופי לחקור את האירוע השר ארדן אמר כי "קריאה כזו מחזקת את חמאס לשלוח נערים להוות מגן אנושי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוחמד איוב, בן ה -14, שנהרג אתמול מאש צה"ל בהפרות הסדר שהתקיימו על גבול רצועת עזה, התעלם מאמו וחמק ממנה על מנת להצטרף למחאה, שעות ספורות לאחר שהצבא הישראלי הוציא כרוזים שמתריעים את התושבים לא להגיע למקום. אמו סיפרה כי "הוא שיקר לי, הוא אמר לדודתו שתגיד לי שהוא יחזור בעוד שעה".

המחאה על גדר הרצועה, ארכיון (צילום: ח'אלד אל-עזאייזה (בצלם))
המחאה על גדר הרצועה, ארכיון | צילום: ח'אלד אל-עזאייזה (בצלם)

במקביל השר ארדן גינה את הדרישה של האיחוד האירופי לחקור את מותו של הנער: "האיחוד האירופי מוכיח שהוא זה שיורה על אוטומט ובלי לחשוב במי הוא יפגע". השר הדגיש כי הקריאות הללו שאינן מבוססות על עובדות "מחזקת את המוטיבציה של חמאס לשלוח נערים וילדים נוספים המשמשים כמגן אנושי".

"האיחוד האירופי היה צריך להפיק לקחים מהקמפיינים התקשורתיים של ארגון דאע"ש, ולהבין שאסור להאמין לטרוריסטיים. לארגוני זכויות האדם אסור לשמש שרת להפצת הטענות השקריות של ארגוני הטרור", ציין ארדן. "בניגוד לאיחוד, אנחנו עוסקים בעובדות. אני סומך על צה"ל שיתחקר כל אירוע הדורש תחקור".