אין תמונה
אליהו דרורי ז"ל

הותר לפרסום כי ההרוג בהתהפכות הטנק באזור גבול מצרים אתמול (שבת) בשעות הבוקר הינו סמל אליהו דרורי ז"ל, בן 20 מבית שמש. הלווייתו תיערך היום בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. לאחר מותו הועלה דרורי לדרגת סמל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סמל דרורי, נהרג אתמול בעת פעילות מבצעית בגבול מצרים כשהטנק אותו הפעיל התדרדר כ-4 מטרים לתוך נחל ניצנים. במקביל אליו נפצעו 2 לוחמים נוספים באורח קשה ופצוע אחד נוסף באורח קל. בצה"ל סיימו אתמול את התחקיר הראשוני לאירוע אך לפי שעה עוד לא ברור מה גרם להתדרדרות הכלי.

מהתחקיר עולה כי הטנק, מגדוד 74 של חטיבה 188 בחיל השריון, הוקפץ לגזרה בשל ניסיון הברחת סמים בגבול מצרים. ההקפצה נועדה למנוע פגיעה בתשתיות ביטחון חשובות בגזרה בהן התמקדו העבריינים על מנת לממש את ההברחה. הטנק הוקפץ לזירה יחד עם צוות של גדוד קרקל מסיבה לא ברורה, בדרכו לעמדה, סטה מהדרך, הדרדר בשיפוע של כשלושה מטרים לנחל ניצנים. לאחר ההידרדרות פרצה שריפה כתוצאה מהתלקחות של פגז והופעלה מערכת כיבוי האש של הטנק - נסיבות ההתלקחות עדיין נבדקות.

מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, ומפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, הודיעו על הקמת צוות תחקיר מומחים בראשות ראש תחום חיל שריון, אלוף-משנה יאיר אור, במקביל לחקירת מצ״ח המתקיימת בנושא והמשך התחקיר הפיקודי .