על רקע הפעילות המתמשכת של צה"ל וחיל האוויר בסוריה והמאבק בהתבססות האירנית, הרמטכ"ל העניק בשבוע שעבר אות הערכה לטייסת "הפטישים" (69), "על פעילות נרחבת ומאומצת בשנים האחרונות אשר תורמת רבות לחיזוק עוצמתו של צה"ל ולביטחון מדינת ישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הטייסת, שמפעילה את מטוסי F15I ("רעם"), קיבלה את האות בטקס "כאות הערכה לפעילותה הענפה של הטייסת ולרגל סיום התפקיד של מפקד הטייסת, סא"ל ג' אשר סיים את תפקידו" יום לפני כן, כך מסר דובר צה"ל.

האות הוענק לטייסת "על פעילותה בזירות מורכבות ומשתנות, תוך גילוי יוזמה, חדשנות ואומץ, אשר הביאה הישגים מבצעיים חשובים", נמסר. "הטייסת בעלת כשירות ויכולת מבצעית בכל זמן ומקום, יכולת חשיבה ותכנון יצירתיים, רמת ביצוע גבוהה ביותר, מיצוי יכולות אישיות וטכנולוגיות ייחודיות ושיתוף פעולה עם העוצבות המבצעיות בכל הגזרות".

"בהצטיינות רבה סיפקה הטייסת מענה מהיר ויעיל לצרכים המבצעיים המתפתחים והמשתנים במזרח התיכון, במאמץ מתמשך ובסביבה מאתגרת רבת סיכונים", הוסיף דובר צה"ל. "כל אלו הובילו להישגים מבצעיים בעלי חשיבות רבה ואסטרטגית, אשר העצימו את היכולת המבצעית של צה"ל בזירות השונות ותרמו רבות לביטחון מדינת ישראל".

מטוס F15 של חיל האוויר. ארכיון (צילום: רויטרס)
מטוס "הרעם" שבשירות הטייסת | צילום: רויטרס

ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט אמר כי מדובר ב"אירוע מרגש מאוד, שמעיד על איכות המחשבה, איכות התכנון, איכות הביצוע והעשייה המתמשכת של הטייסת בפעילויות מבצעיות בכלל ובפעילויות המאוד אינטנסיביות בתקופה האחרונה, בדגש אל מול מה שמוגדר אצלנו כאיום מספר אחד, האיום האירני. איום ההתבססות האירנית המאמץ האירני לבנות יכולת יבשתית אווירית, ימית, מודיעינית, מעבר לגבולות ישראל".

הרמטכ"ל הוסיף: "הטקס הקצר מאוד והצנוע הזה הוא ביטוי של הערכה עצומה לעשייה ותרומה אופרטיבית ואסטרטגית לביטחון מדינת ישראל. המאמץ של כולנו הוא לבנות יכולת חזקה, מרשימה, מדויקת ועוצמתית כדי להרתיע את האויבים שלנו וכדי להבטיח למדינת ישראל שקט ככל האפשר".