אף גורם רשמי לא בקשר איתו. בנימין נתניהו (צילום: AP, חדשות)
סוכל ניסיון פגיעה ברה"מ | צילום: AP, חדשות

הותר לפרסום: שירות הביטחון הכללי חשף הבוקר (שלישי) כי סוכלה חוליית פעילי טרור שהוכוונה מסוריה ותכננה לפגוע באישים בכירים, ביניהם ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש העיר ירושלים ניר ברקת. ביום ראשון שעבר הוגשו כתבי אישום נגד חברי החולייה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת סיכול תשתית הטרור נעצר לחקירה מחמד ג'מאל רשדה יליד 1988, תושב מחנה הפליטים שועפאט במזרח ירושלים, בעל תעודת זהות ישראלית, אסיר ביטחוני לשעבר. מהחקירה עלה כי גורמי טרור מחוץ לישראל הכווינו את פעולותיו של רשדה, שתכנן לבצע פיגועי טרור משמעותיים נגד מגוון יעדים.

עוד עלה כי רשדה תכנן פיגועי טרור נגד מבנים השייכים לקונסוליה האמריקנית ונגד משלחת של נציגים קנדיים השוהים בירושלים במטרה לאמן את כוחות הרשות הפלסטינית בגדה. לטובת קידום חלק מהפיגועים, התכוונה תשתית הטרור להכניס לישראל פעיל מירדן.

"זכות לשרת את הציבור ללא תמורה" (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
ברקת, ארכיון | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

עוד עלה מהחקירה כי רשדה ביצע מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין אודות היעדים נגדם תכנן לבצע פיגועים, בהוראתו של פעיל הטרור מסוריה. בהמשך, נעצרו חשודים נוספים שבחקירתם אומתו החשדות ונוסף מידע הנוגע לפעילות התשתית. מעצר החשודים סיכל, בטרם מימוש, פעילות טרור משמעותית אותה ביקשה התשתית לקדם.

"השב"כ שלנו הוא מהטובים בעולם", הגיב ברקת לידיעה. "לכל אורך הטיפול באיום עודכנתי וידעתי שכשהשב"כ בתמונה והמשטרה בשטח אני יכול לסמוך עליהם ולישון בשקט ובביטחון. בכל התקופה הזו התעקשתי לא לשנות כלום בסדר היום שלי כי אסור לתת לטרור להכתיב לנו את סדר היום. יידע כל מי שחושב לשנות מציאות באמצעות טרור שטעות גדולה בידו".