הפרמדיקית הפלסטינית שנורתה במהלך ההפגנות על גדר המערכת בסוף השבוע השתתפה בעבר בהפגנה אלימה שבמהלכה תועדה משליכה רימון גז לעבר הכוחות. בתיעוד נראים מספר פלסטינים עומדים לצדה, מתדרכים אותה כיצד לפעול ולזרוק את הרימון ומריעים לה כאשר ביצעה את המעשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך העימותים בגדר המערכת בסוף השבוע נורתה למוות הפרמדיקית בת ה-22 בשם רזאן אלנג'אר. מהתחקיר הצה"לי בעקבות האירוע עלה כי לא בוצע ירי ישיר ומכוון לעברה, כך שלא הייתה כוונה לפגוע בה.

מצה"ל נמסר כי התחקיר בנושא יימשך, והאירוע יתוחקר על ידי מנגנון התחקור המטכ"לי - וממצאיו יועברו בהמשך גם לפרקליט הצבאי הראשי. אלנג'אר נהרגה ממזרח לח'אן יונס ומתה מפצעיה באמבולנס בדרך לבית החולים ולאחר מותה הפכה לסמל פלסטיני של ההפגנות שהחלו סמוך לגדר המערכת בסוף מרס האחרון.

הפרמדיקית שנורתה למוות (צילום: CNN, חדשות)
כרזות בעזה עם דיוקנה של אלנג'אר | צילום: CNN, חדשות

באותו יום נפגעו יותר מ-100 מפגינים פלסטינים על גבול הרצועה במהלך העימותים עם כוחות הביטחון, על פי דיווחים פלסטינים 40 מהם נפצעו כתוצאה מירי בתחמושת חיה. היתר טופלו לאחר ששאפו עשן מרימונים שהושלכו לפיזור הפרות הסדר.

מהומות ברצועה (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
עימותים בגבול הרצועה. ארכיוו | צילום: רויטרס, חדשות

דובר צה"ל מסר ביום שישי בתגובה למספר הפצועים כי הכוחות ביצעו ירי לעבר פלג גוף תחתון, "כולל ירי חי שמבוצע לעבר מסיתים שמנסים לחבל בגדר. סרטון שמפיצים הפלסטינים מראה קבוצה של מפגינים שמגיעה סמוך לגדר המערכת".