פרסום ראשון: בעקבות שביתת הרעב ההמונית עליה הכריזו אסירי פת"ח ומחבלים נוספים בכלא בישראלי, הוחלט בשב"ס, ביוזמת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, להקים בית חולים שדה ליד כלא קציעות, לשם יועברו כל האסירים השובתים. הקמת בית החולים נועדה בעיקרו של דבר להוכיח למארגני השביתה שהיעד שאותו הם מקווים להשיג, קרי, כאוס בבתי החולים - לא יושג בסופו של דבר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הציוד הרפואי לטיפול באסירים יגיע ממשרד הבריאות. חלק מהרופאים יהיו חיילי מילואים שיגוייסו במיוחד. היוזמה מגיעה בעקבות החלטת השר ארדן ובכירי שב"ס שלא להיכנע לשום דרישה שמעלים האסירים.

עוד שבועיים אמורה להתחיל שביתת הרעב ההמונית, אותה מוביל בכיר הפת"ח מארוואן בגותי. לטענת פת"ח, מדובר בשביתה שתחל בתאריך 17.4.17 ותחול על כל בתי הכלא בישראל. "ההחלטה הזאת היא צעד חשוב מאוד", אמר ברגותי וקרא לכל האסירים לכבד את ההחלטה ולקחת חלק בשביתה. "זאת ההזדמנות לאחד את האסירים הפלסטינים תחת מטריה אחת, הכל למען כבוד וכבודם של האסירים בבתי הכלא בישראל".

שחרור האסירים בדרך (צילום: רויטרס, חדשות)
אסיר בכלא בישראל. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

ההחלטה לשבות הגיעה בעקבות דרישות רבות מצד האסירים שהצטברו בידי תנועת פת"ח. בתנועה הבהירו כי עד שלא תמלא ישראל אחר הדרישות, לא תסתיים השביתה. בין הדרישות שהעלה הארגון: הקלות בביקורי בני משפחות האסירים ולאפשר מפגש ישיר וללא הגבלה, דרישה לסגור את בית החולים בכלא רמלה שלטענתם אינו ראוי לטיפולים ולאפשר לרופאים להכנס ולבדוק אסירים וכן הקלות בשליחת וקבלת דברי דואר. בנוסף הם דורשים להתקין טלפון ציבורי בכל אגף בבתי הסוהר הביטחוניים.