ניסיון דקירה בכניסה לעיר העתיקה בירושלים: מחבלת שהגיעה לשער שכם ניסתה לדקור באמצעות סכין חיילים שהוצבו במקום. החיילים הגיבו במהירות בירי לעברה והיא חוסלה בזירת האירוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מבדיקה ראשונית עולה כי סמוך לשעה 19:00 הגיעה המחבלת לאזור שער שכם כשהיא מצויידת בסכין. בשלב מסויים החלה המחבלת לנוע במהירות לכיוון חיילים ששהו במקום. החיילים הבחינו במחבלת, הגיבו במהירות בירי ונטרלו אותה, מה שהוביל למותה בזירה. לא היו נפגעים נוספים בתקרית.

המחבלת חוסלה בזירה. שער שכם
המחבלת חוסלה בזירה. שער שכם | צילום: שלמה מור

בשבוע שעבר סוכל ניסיון דקירה סמוך למערכת המכפלה בחברון, לאחר שפלסטיני ניסה לפגוע בחיילים. בתחילה דווח כי הוא היה חמוש גם ברימון ואקדח דמה, אך לאחר מכן הבהירו במג"ב כי הפלסטיני לא נשא על גופו נשק נוסף מלבד הסכין.

הלוחמים סיפרו שהחשוד רץ לכיוונם בצעקות ועם סכין שלופה. אחד מהם הגיב בירי והצליח לירות בפלסטיני, תושב חברון בשנות ה-20 לחייו. "מבדיקת הממצאים בזירה עולה כי אין רימון ואקדח דמה וכי מדובר היה בחשדות שהתבררו בסיומה של בדיקה, כלא נכונים", הבהירו במשמר הגבול.

המחבל שנורה טופל בעמדה ופונה במצב קל-בינוני לבית החולים הדסה עין כרם כשהוא סובל מפצעי ירי. הלוחם שנטרל את המחבל שחזר: במהלך משמרת בוקר בערך סביב 8 וחצי הגיח לעברנו מחבל עם סכין שלופה בידו. הוא התחיל לצעוק ורץ לעברנו בקללות. אני והלוחם נכנסנו למצב, ביצענו ירי סלקטיבי לעבר המחבל והוא נפל על הרצפה. בסוף פעלנו לסגירת הזירה.