ועדת החוץ והביטחון בכנסת (צילום: חדשות 2)
ועדת חוץ וביטחון, ארכיון | צילום: חדשות 2

ועדת חוץ וביטחון של הכנסת תבחן את החומר שהוגש למשטרה בפרשת הצוללות והספינות שרוכשת ישראל - כך עולה מדברי יו"ר הוועדה אבי דיכטר (הליכוד). לאחר שהוועדה תדון באופן עצמאי בנושא, היא תגיש המלצות ליו"ר הוועדה על עסקת הספינות שנחקר כעת. המהלך - בעקבות פנייה של ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני).

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דיכטר הדף את בקשתו של מרגלית לפעול בנושא - עד שקיבל מידיו מסמכים רבים שנוגעים לפרשה. מדובר בדוח שהעביר מרגלית למפקד להב 433 רוני ריטמן כבר בתחילת השנה.

דיכטר הדגיש כי "לוח הזמנים של הוועדה אינו חופף לצערנו לקמפיין הפריימריז של ח"כ אראל מרגלית. בעקבות התרעות בעל פה ואמירות בעל פה שבהן קרא אראל מרגלית לוועדה לעסוק בסוגיית הספינות והצוללות, הבהיר לו יו"ר הועדה כי הוועדה לא תוכל לעסוק בסוגיה על סמך אמירות כלליות ביותר, ולפיכך הוא יצטרך להעביר פנייה כתובה ליו"ר הוועדה".

הוציא מכיסו 800 אלף שקלים. אראל מרגלית (צילום: פלאש 90, חדשות)
ח"כ אראל מרגלית | צילום: פלאש 90, חדשות

דיכטר ציין כי רק ב-14 ביוני העביר לו מרגלית "חומר רב, העוסק ברכש מהזווית המקצועית. יו"ר הועדה העביר את החומר לגורמי המקצוע בוועדת החוץ והביטחון כדי שיתעמקו בחומר ויגישו לו המלצות לטיפול של הוועדה".

מרגלית אמר היום: "דיכטר יודע, בדיוק כמוני, כי העסקה הזו מושחתת. שהעסקה הזו אושרה בוועדת תקציב הביטחון ללא המידע הנדרש, בלי שידענו מי המתווכים, מדוע בוטל המכרז ומדוע נתניהו העביר אליו סמכויות שהיו רק בידי משרד הביטחון כדי לסגור את העסקה – שהרי אז עוד לא ידענו שבן הדוד שלו והשכן שלו הם אלה שגוזרים את הקופון מהעסקה. ביטחון ושחיתות לא הולכים ביחד. אסור לנו לתת לעסקה הזו לעבור ללא הזמנת כל הנוגעים בדבר לחקירה. וזה כולל את בן דודו של נתניהו, את שכנו מיקי גנור ואת נתניהו עצמו".