צמיגים בוערים בחברון, היום
צמיגים בוערים בחברון, היום | צילום:

בכל רחבי יהודה ושומרון והגדה, וגם ברצועת עזה מתרחשים לאורך היום (שני) מהומות, הפרות סדר ועימותים עם כוחות הביטחון, בהם משתתפים מאות פלסטינים. בין המוקדים בהם מתתרחשים העימותים הם קלקיליה, שכם, טול כרם, מעבר קלנדיה ובית לחם. במהלך המהומות נפצעו כ-4 ישראלים באורח קל, וכ-14 פלסטינים נפגעו, ופונו על ידי הסהר האדום לקבלת טיפול רפואי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בקבר רחל בבית לחם נקראו הפלסטינים להגיע מחר ולהתעמת עם כוחות צה"ל בשעה שהנשיא האמריקני דונלד טראמפ יגיע לשם. בכך יעמדו מנגנוני הביטחון הפלסטינים למבחן. כ-2,000 מהם יפעלו מחר לאבטח את הביקור. עוד לפני הביקור כבר ביצעו הכוחות מעצרי מנע כדי להבטיח את השקט במהלך הביקור.

עימותים בקלנדיה
עימותים בקלנדיה | צילום:
עימותים בקלנדיה
צילום:

ביקור טראמפ אמנם עובר עד כה לפי כל התכניות הביטחוניות, גם תודות למבצע המודיעיני שמנהלים בשב"כ. בכל רחבי יהודה ושומרון ישנם ניסיונות להפר את הסדר, עם מאות רבות של משתתפים. כמה ישראלים נפגעו באורח קל מיידויי אבנים. שריפות רבות הוצתו בכל רחבי הגדה.

פלסטיני נהרג בעימותים בחברון
שכונת סילואן, היום | צילום: פסגת מעודכנים
בחמאס ממשיכים לדבר בשני קולות
מהומות גם בגבול הרצועה | צילום:

ניסיון פיגוע בזמן הביקור

מוקדם יותר היום ניסה מחבל לבצע פיגוע דקירה במחסום "הקיוסק" באבו דיס, צפונית מזרחית לבית לחם. על פי הדיווח המחבל נורה וחוסל במקום על ידי כוחות הביטחון. אין נפגעים לכוחותינו.