המבצע לאיתור השב"חים בירושלים (צילום: רויטרס)
המבצע לאיתור השב"חים בירושלים | צילום: רויטרס

אחרי הפיגוע המשולב אמש בירושלים, בו נרצחה לוחמת מג"ב רס"ר הדס מלכא ז"ל בת ה-23, פתחה משטרת ירושלים במבצע נרחב במסגרתו איתרה 350 שוהים בלתי חוקיים - שנחקרו והורחקו משטח ישראל. ראש הממשלה נתניהו דורש מיו"ר הרשות אבו מאזן לגנות את הפיגוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהודעה שפרסמה הערב (שבת) לשכת ראש הממשלה נכתב כ נתניהו מביע צער עמוק על מותה של לוחמת מג"ב הדס מלכא, בפיגוע אמש בירושלים: "רה"מ דורש מהרשות הפלסטינית לגנות את הפיגוע ומצפה שכך יעשו גם מדינות העולם".

בהמשך להערכת המצב שקיים אמש נתניהו לאחר הפיגוע יחד עם ראשי מערכת הביטחון ולצעדים שננקטו, הנחה ראש הממשלה גם לבחון את הפיכת הרחבה בשער שכם בירושלים לשטח סטרילי.

הדס מלכא ז"ל שנרצחה בפיגוע בירושלים (צילום: חדשות 2)
נאבקה עם המחבל, הדס ז"ל | צילום: חדשות 2

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בעקבות הפיגוע: "הדס מלכא ז"ל לחמה בנחישות ובגבורה במחבל, והיא מהווה אות ומופת לכולנו. סיפור חייה הקצרים ורצונה לתרום כמה שיותר, הם תוצאה של חינוך וערכים שספגה. תנחומיי למשפחתה של הדס. יהי זכרה ברוך".

"בטרור הפלסטיני האכזרי ובהסתה חסרת המעצורים שמזינה אותו, נמשיך להילחם בכל העוצמה, ונרדוף את המבצעים והשולחים בכל מקום", הדגיש. "השתיקה הרועמת של הרשות הפלסטינית המסרבת לגנות טרור, ובמקביל הודעת פת"ח שאבו מאזן עומד בראשה, שישראל רצחה אתמול שלושה חפים מפשע, מוכיחות שאין פרטנר בצד השני".

350 פלסטינים נעצרו והורחקו מישראל (צילום: רויטרס)
350 פלסטינים נעצרו והורחקו מישראל | צילום: רויטרס

המשטרה המשיכה גם היום את המבצע הנרחב שהחל אמש כתגובה לפיגוע ובמסגרתו בוצעו בידוק קפדני וסריקות אחר שוהים בלתי חוקיים. מעל 350 שוהים בלתי חוקיים אותרו במסגרת הפעילות המבצעית והם הורחקו מירושלים ומשטחי ישראל.

רוב השוהים הבלתי חוקיים אותרו באזור הרחובות סולטן סולימאן, צלאח א דין ושער שכם ומבדיקה עלה שרובם נכנסו לשטחי ישראל ללא היתר כדין. במשטרה ציינו כי "הפעילות בשטח המתבצעת כל העת מבוצעת בהתאם להחלטה אודות ביטול היתרי ביקורי משפחות לאלתר, וזאת בעקבות ממצאי חקירת הפיגוע מהם עלה כי שלוש המחבלים נכנסו לשטחי ישראל ללא היתר".