פרסם איגרת נגד הדרה. אלוף אלמוז (צילום: יונתן סינדל/פלאש 90, חדשות)
אלמוז משיב לפלג הירושלמי | צילום: יונתן סינדל/פלאש 90, חדשות

האלוף בלב הסערה מגיב: ראש אכ"א, האלוף מוטי אלמוז, עמד הבוקר (שישי) במוקד הפגנת חרדים שמחו על הגיוס מול ביתו בכפר תבור - והפיצו כרוזי שנאה ושטנה כלפיו, המשווים את צה"ל לאושוויץ ואת אלמוז להיטלר. אלמוז עצמו הגיב לדברים בכנס בו השתתף ואמר: "אין בעיה עם ביקורת, צה"ל לא חסין מביקורת, רק יש צורה ודרך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אלמוז הוסיף ואמר בתגובה לפשקווילים כי "האמירות בכרזות חמורות ויש לגנותן". עוד תקף אלמוז את מובילי המחאה נגד הגיוס ואמר: "הפלג הירושלמי חושב שהוא מורם מעם ופטור מהחוק וצריך לנקוט מולו יד קשה. הם חושבים שבעקבות הקשקושים האלה נקבל החלטות".

הכרזות נגד אלוף מוטי אלמוז
הכרזות נגד אלוף מוטי אלמוז | צילום:

במהלך ההפגנה מול ביתו של אלמוז הפיצו חלק מהמפגינים כרזות נאצה נגד אלמוז, בהם נכתב: "דע לך - סופך יהיה מר כהיטלר וחבריו". בעקבות התקרית החמורה, המשטרה פתחה בחקירה בחשד להסתה.

"מוטי אלמוז ראש אכ"א, המוכר נשמתו בעבור בצע כסף", עוד נכתב בפשקווילים. "עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל בכבשונות האוישוויץ - צבא השמד".

האזינו לקטע מהפרק החדש (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
"חציית קו אדום". ליברמן | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

בתגובה, גינה שר הביטחון אביגדור ליברמן בחריפות את ההסתה כנגד אלמוז. "ההסתה הקשה נגד ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז, וכלפי צה"ל, חייליו ומפקדיו - היא בלתי נסבלת ומהווה חציית כל קו אדום", מסר ליברמן.

"אסור לנו להשלים עם תופעות מסוכנות שכאלו. אני קורא למשטרה ולפרקליטות למצות בנחרצות ובאופן מיידי את הדין עם העבריינים הללו. אני מעניק גיבוי מלא לאלוף אלמוז". בהמשך, שוחח שר הביטחון עם אלוף אלמוז וחיזק את ידיו.

הרמטכ״ל רב-אלוף גדי איזנקוט, שוחח עם האלוף מוטי אלמוז והביע שאט נפש מהמתקפה עליו. ״אני קורא לרשויות אכיפת החוק לפעול על מנת לשים ידם על האחראים למעשה המכוער״, הוסיף הרמטכ״ל והבטיח כי מפקדי צה״ל וחייליו ימשיכו לעשות למען בטחון אזרחי ישראל ולא ירתעו מהתקפות מסוג זה.

חי: ועדת חוץ וביטחון נפרדת מהרמטכ"ל (צילום: פלאש 90, חדשות)
"לשים את היד על האחראים", אייזנקוט | צילום: פלאש 90, חדשות

"אני מחזק את ידי ראש אכ"א, האלוף מוטי אלמוז ומשפחתו, שמותקפים בידי קומץ של קיצונים מסיתים שאיבדו כל קשר לערכי היהדות", אמר ח"כ יאיר לפיד. "ההשוואה בין צה"ל למשרפות אושוויץ היא לא רק מטורפת, היא גם פלילית. מי שתוקף כך את אלופי המטכ"ל צריך להישלח לכלא".

לדברים הצטרף גם השר אריה דרעי שגינה את הפשקווילים. "הכרוזים שפוזרו ליד בית האלוף אלמוז חמורים ומקוממים ביותר", צייץ שר הפנים. "המבצעים חצו את כל הקווים האדומים. מדובר בשוליים של הציבור החרדי ואנו מוקיעים אותם".

ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, אמר כי "‏ראש אכ"א, מוטי אלמוז, הוא קצין מצטיין ומפקד למופת. על השר לביטחון פנים והמשטרה למצוא את המסיתים ולפרק את הקומץ הקיצוני ללא חת וללא הגבלת משאבים."

גם איגוד ישיבות ההסדר ביקש לחזק את ראש אכ"א אל מול "הביטויים האיומים שהוטחו בו". הרב חיים דרוקמן ראש מועצת איגוד ישיבות ההסדר אמר כי ההשוואה שעושים תוקפי אלמוז בין הגיוס לצה"ל למשרפות באושוויץ היא חולנית ובזויה: "זו אמירה מרושעת, ולא רק שאין בה שום ריח של תורה, אלא שהיא חילול התורה וחילול השם כאחד".